Eco -Warriors Small-Steps 2020-2022

Eko – Kariai Mažais – Žingsneliais

Nuo 2020 m. rugsėjo mėnesio mokykla įgyvendina Erasmus+ tarptautinį projektą  „Eko – Kariai Mažais – Žingsneliais“ (Eco -Warriors Small-Steps). Projekto  tikslas – ugdyti ekologinę kultūrą, plėsti aplinkosaugos svarbos supratimą, sąmoningą gamtos saugojimą. Tikimės, kad šio projekto metu visi dalyviai įgis puikios patirties ir žinių . Kartu kursime pasaulį, kuriame žmonės gyvena harmonijoje su gamta. Koordinuojanti šalis Šiaurės Airija, šalys partnerės – Bulgarija, Turkija, Rumunija, Lietuva.

_______________________________________________________________________

Veikla skirta renginiui „Erasmus+ dienos 2020“. Patirtimi pasidalinomeir su Erasmus+ projekto „Eko – Kariai Mažais – Žingsneliais“ partneriais.Integruotoje pasaulio pažinimo ir vokiečių kalbos pamokoje mokiniai tyrinėjo ir aiškinosi, kaip iš sėklos užauga medis.

Nustatinėjo, kuri sėkla „gyva“, o iš kurios medis neužaugs. ; Sėklas pasodinome į vazonėlius ir lauksime pavasarį sužaliuojančios palangės. Tikimės, kad po kelių metų mūsų;ąžuolai ir kaštonai iškeliaus į miškus ir parkus.

_______________________________________________________________________

SĖKLYTĖS ŠIRDELĖJ ĮGLUDĘS GILIAI, MAŽUTIS DAIGELIS ILSĖJOS RAMIAI.
-KELK,-BUDINO SAULĖ.-IR KILK PRIE ŠVIESOS.
-KELK,-PRAŠO IR MAŽAS LAŠELIS RASOS.
PABUDO DAIGELIS, PRAMERKĖ AKIS. IR KYLA Į DANGŲ, IR STIEBIASI VIS.

 Siekdami sudaryti sąlygas plėtoti vaikų patirtį apie augalų augimą, dalyvauti visame daržovių augimo procese, įgyti įgūdžių sėti, sodinti, prižiūrėti augalus, mokyklos vidiniame kiemelyje įkūrėme daržovių, prieskonių ir vaiskrūmių erdvę ,,Medelynukų ūkiukas“.

     Pakeltose lysvėse priešmokyklinukai pasėjo ir pasodino įvairias daržoves: agurkus, salotas, ridikėlius, paprikas, bulves, morkas, pomidorus, burokėlius, braškes, žemuoges, svogūnus, žirnius, ridikėlius, moliūgą, cukiniją. Prieskonių lysvėse žaliuoja daržinis dašis, raudonėlis, šalavijas, šokoladinės ir citrininės mėtos, citrininė  melisa, juozažolė, paprastasis čiobrelis, garbanotos ir paparastos petražolės, levandos. Tikimės paragauti raudonų, geltonų aviečių ir agrastų, juodųjų, raudonųjų, geltonųjų serbentų, sausmedžio uogų.

     Priešmokyklinukai puikiai prižiūri daržą. Jie laisto, pureną žemę, ravi piktžoles. Vyksta ir augalų stebėjimo darbai. Vaikai stebi ir fiksuoja pokyčius, daro išvadas, kokių sąlygų reikia augalams, kad jie sėkmingai augtų. Tarpusavyje visų trijų grupių vaikai bendrauja ir tariasi, kurios klasės vaikai imsis tą dieną būtiniausių darbų.

     Augindami ir prižiūrėdami augalus, vaikai ugdosi atsakomybę, savarankiškumą, socialines ir pažinimo kompetencijas. Kviečiame ir vyresnius mokyklos draugus aplankyti mūsų ,,Medelynukų ūkiuką“.

_______________________________________________________________________

2020-2021 m. m. metai buvo sudėtingi ne tik įgyvendinant formalųjį ugdymą, bet ir vykdant tarptautinių projektų veiklas. Vis dėlto, kad ir lėtesniu tempu, mums pavyko nuveikti nemažai darbų. Įvyko 4 projekto šalių partnerių nuotoliniai susitikimai.

Kartu su mokiniais progimnazijoje įgyvendinome veiklas „Menas ir aplinkosauga“. Įsirengėme sensorinį sodą, kuriame vykdomos įvairios edukacinės veiklos susijusios su ekologija, emocijomis (jų valdymu), sveika mityba.