Pagrindinis / DofE / The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) tarptautinių apdovanojimų programa

Nuo 2017m. Šiaulių Medelyno progimnazijoje  vykdoma The Duke of Edinburgh’s International Award (DofE) tarptautinių apdovanojimų programa.

DofE yra pasaulyje gerai žinoma savęs tobulinimo programa jaunimui, įgyvendinama daugiau nei 140 šalių. Progamoje gali dalyvauti jauni žmonės nuo 14 iki 24 metų. Programa pradėta 1956-ais metais Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip), joje jau yra dalyvavę daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių visame pasaulyje.

Tai savanoriška, neskatinanti dalyvių tarpusavio konkurencijos programa, padedanti kryptingai ugdyti turimus įgūdžius ar paskatinanti dalyvį užsiimti nauja veikla, atrasti užslėptus talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį. Progama suteikia galimybę patiems dalyviams pasirinkti tobulėjimo kryptis ir jiems įdomias veiklas.

Apdovanojimų programą sudaro trys lygiai:

Bronza – jaunimui nuo 14 metų, dalyvavimas trunka mažiausiai 6 mėnesius;
Sidabras – jaunimui nuo 15 metų, dalyvavimas trunka mažiausiai 12 mėnesių;
Auksas – jaunimui nuo 16 metų, dalyvavimas trunka mažiausiai 18 mėnesių.

Kiekvieną Apdovajimų lygį sudaro keturios progamos dalys, kuriose skatinama tobulėti (rezidavimo projektas siekiantiems aukso):
Lentele

Programos dalyviai dalyvauja reguliariuose susitikimuose su programos vadovais, kurie padeda dalyviui išsikelti asmeninio tobulėjimo tikslus ir susiplanuoti veiklas tikslams pasiekti, įveikti kylančius iššūkius, atrasti vidinę motyvaciją tobulėjimui, pastebėti vykstantį pokytį.

Pabaigus apdovanojimų programą ir pasiekus išsikeltus tikslus, Didžiosios Britanijos ambasadoje įteikiamas tarptautinis sertifikatas ir simbolinis ženklelis.

Susidomėjai DofE programa?

Susisiek su programos vadovėmis ir žygio vadovais

Šiaulių Medelyno progimnazijos socialine pedagoge Jurgita Girkantiene, TAMO dienynu arba el.paštu jurgita.girkantiene@medelynoprogimnazija.lt

Muzikos mokytoja, Neformaliojo švietimo koordinatore Sonata Daugėliene, TAMO dienynu arba el.paštu sonata.daugeliene@medelynoprogimnazija.lt

Technologijų mokytojas Gintaras Slipkus, TAMO dienynu arba el.paštu gintaras.slipkus@medelynoprogimnazija.lt

Informacinių technologijų, fizikos mokytojas Marius Sketerskas, TAMO dienynu arba el.paštu marius.sketerskas@medelynoprogimnazija.lt

Daugiau informacijos apie programą skaityk: www.dofe.lt.

DofE Lietuva žygių savaitgalis

2022 m. gegužės 6 d., ankstyvą šeštadienio rytą, Medelyno progimnazijos DofE projekto dalyviai išvyko į …