Pagrindinis / eTwinning projektai / SVEIKA MITYBA + SPORTAS = SVEIKATA

SVEIKA MITYBA + SPORTAS = SVEIKATA

Projekto Tikslas ir uždaviniai.

Mūsų projektas jungia mokyklas iš įvairių Europos dalių. Vaikystė ir paauglystė yra labai svarbūs laikotarpiai, kai ugdome sveikos gyvensenos įpročius ir mokomės gyventi sveikai. Todėl būtent šiuo laikotarpiu labai svarbu suteikti teisingą informaciją apie sveiką mitybą ir fizinio aktyvumo svarbą.

Projekto tikslas – padėti mokiniams ir visai bendruomenei formuotis sveikos gyvensenos nuostatas. Įgalinti Tarptautinį mokyklų bendradarbiavimą, dalytis gerąja patirtimi ir užmegzti tvirtus ir prasmingus ryšius tarp skirtingų kultūrų ir kilmės mokyklų.

Projekto uždaviniai:

1. Mokytojams:

* pasidalyti savo žiniomis ir darbo patirtimi;

* Įgyti daugiau žinių apie sveiką mitybą ir fizinio aktyvumo svarbą, sveikatos kompetencijos ugdymą, tinkamą mitybą, mokėti pasirinkti metodus, tinkančius šiuolaikiniam mokiniui.

1. Mokiniams:

* pasirinkti sveiką mitybą;

* suprasti fizinio aktyvumo svarbą;

* daugiau sužinoti apie sveikos mitybos vertybes, įgyvendinamas kitose šalyse, ir kitos šalies kultūrą;

* stiprinti socializaciją, užsienio kalbos įgūdžius.

Projekto veiklos.

2020 m. vasario mėn. kiekvienos šalies projekto koordinatoriai pristatys save, pristatys savo mokyklą ir motyvaciją dalyvauti.

Kovo mėn. mokiniai sukurs logotipus ir dainą (jų nacionaline kalba). Bus išrinktas bendras projekto logotipas ir daina, bei išversti į anglų kalbą.

Balandžio mėnesį mokiniai mokysis saugiai naudotis internetu.

Gegužės mėnesį projekto dalyviai dalinsis vykdomos sveikos gyvensenos veiklos įrašais ir nuotraukomis, aptars sveikatos problemas.

Nuo birželio iki rugpjūčio kiekviena šalis vykdys sveikos gyvensenos projektinį darbą (pavyzdžiui, surinks žolelių nuotraukų albumą ir apibūdins jų naudą sveikatai; pagamins ir aprašys bent vieną sveikos mitybos produktą; jų aktyvią ir sportinę veiklą užfiksuos nuotraukose).

Rugsėjį visa surinkta informacija bus patalpinta eTwinning erdvėje.

Spalio – gruodžio mėnesiais visų šalių projektiniai darbai bus sujungti į vieną intelektualų produktą, leidinį „Sveika mityba + sportas = sveikata“.

Laukiami rezultatai.

Projekte dalyvaujančios mokyklos patobulins savo praktiką arba įgys naujų žinių, kaip formuoti sveiką mokinių ir jų šeimų gyvenimo būdą. Plės tarptautinį bendradarbiavimą, investuos į ilgalaikį intelektualųjį produktą – sąmoningus sveikos gyvensenos įpročius.

Projekto veiklų dalyviai:

• ugdys sveiką gyvenseną – sveiką mitybą ir aktyvaus gyvenimo įgūdžius;
  • skleis sveikos gyvensenos principus mokykloje, vietos ir tarptautinėje aplinkoje.
  • tobulins savo meninius, IT ir organizacinius įgūdžius;
  • įgis bendravimo įgūdžių su įvairių šalių ir kultūrų žmonėmis;
  • tobulins kalbos įgūdžius ir kompetencijas;
  • lavins komandinio darbo įgūdžius;
  • susiras naujų draugų;
  • toleruos lygias galimybes, aktyvų pilietiškumą ir kultūrų dialogą.