Pagrindinis / Nemokamas maitinimas

Nemokamas maitinimas

Bir 4, 2021 @ 10:46

Socialinės paramos mokiniams rūšys:

• mokinių nemokamas maitinimas;
  • parama mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus, maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu:

•  vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio.
  • vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai, atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Mokiniai, kurie mokosi mokyklose pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje ar antroje klasėje, turi teisę į nemokamus pietus, nevertinant gaunamų pajamų (prašymų teikti nereikia).

Mokiniai, patyrę socialinę  riziką, turi teisę į nemokamus pusryčius.

Kreipimasis dėl socialinės paramos mokiniams:

Dėl nemokamo maitinimo skyrimo nuo mokslo metų pradžios pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki rugpjūčio 20 d. Pateikus prašymą po rugpjūčio 20 d. ar mokslo metais, sprendimas priimamas per 10 darbo dienų nuo visų reikiamų dokumentų pateikimo.

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas prašymą gali pateikti nuo kalendorinių metų liepos 1 d. iki spalio 5 d.

Pareiškėjas – vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, mokinys nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų, turintis tėvų sutikimą ir deklaravęs gyvenamąją vietą Šiaulių mieste ar įrašytas į asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, apskaitą Šiaulių miesto savivaldybėje, ar faktiškai gyvenantis Šiaulių mieste, dėl mokinių nemokamo maitinimo ir aprūpinimo mokinio reikmenimis prašymą ir reikalingus dokumentus pateikia elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt, arba iš anksto užsiregistravus ir atvykus į Socialinių išmokų ir kompensacijų skyrių.

Telefonu centrinės miesto dalies gyventojams –  (8 41) 370 443, (8 41) 386 488, pietinės miesto dalies gyventojams – (8 41) 370 444.

DĖMESIO: Šeimos, kurios deklaravusios gyvenamąją vietą ne Šiaulių mieste, dėl socialinės paramos turi kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administraciją.