Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Erasmus+ KA229 projekto “Eco-Warriors Small-Steps” C5 LTT Lietuvoje

Erasmus+ KA229 projekto “Eco-Warriors Small-Steps” C5 LTT Lietuvoje

Neatsakingas žmonių gyvenimo būdas ir požiūris į gamtą, perdėtas vartotojiškumas ir jo pasekmės verčia ne tik susimąstyti, bet ir kryptingai veikti, siekiant ugdyti ekologinės kultūros pradmenis. Tuo tikslu Medelyno progimnazijoje, pasitelkiant partnerius iš Šiaurės Airijos, Turkijos, Rumunijos, Bulgarijos, jau antrus metus vykdomas projektas „Eco-Warriors Small-Steps“.

2023 m. gegužės 8-12 dienomis projekto dalyviai susitiko jau ketvirtąjį kartą. Medelyno progimnazijos komanda – ugdymą organizuojanti skyriaus vedėja Orinta Šalkuvienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Butkienė, švietimo pagalbos specialistės Toma Čalutkaitė-Tao ir Justina Pundzienė,  geografijos mokytoja Erika Valienė, pedagogus, mokyklų administracijos atstovus iš šalių partnerių subūrė veikloms, paliečiančioms aplinkos ir klimato kaitos, rūšiavimo, aplinkos ir meno, geros savijausmės, atsparumo, skirtingų gebėjimų mokinių įtraukties problemas.

Susipažindami su Medelyno progimnazijos aplinkomis, pedagogų veiklomis, stebėdami ugdymo procesą, dalyviai turėjo galimybę perimti gerąją patirtį ugdymo organizavimo, tarpdalykinės integracijos aspektu, išgryninti šalims aktualias problemas ir iššūkius, atrasti naujus ekologinės kultūros puoselėjimo būdus.

Aplankyta Šiaulių rajone įsikūrusi pavojingų atliekų tvarkymo įmonė „Toksika“. Projekto dalyvius nustebino ne tik įmonėje įdiegtos pažangios technologijos, jos darbo apimtys, saugumo užtikrinimas utilizuojant pavojingas atliekas, bet ir pačių šalies gyventojų, įmonių sąmoningumas ir sukurta infrastruktūra.

Svečiai taip pat susipažino su šalies gamtos autentika, saugomomis teritorijomis. Valstybiniame Kamanų rezervate turėjo progą pamatyti retus augalus ir gyvūnus, suprasti jų gyvensenos  ypatumus, stebėti ypatingą kraštovaizdį, kuris kėlė ir nuostabą ir susižavėjimą.

Kuršių Nerija tapo bene didžiausią įspūdį palikęs, unikalus Lietuvos kraštovaizdis. Svečius stebino pusiasalio susiformavimo, kaitos procesai, kylančios ekologinės problemos ir jų sprendimo būdai. Žavėdamiesi vaizdais projekto dalyviai keliavo nuo pat Smiltynės perkėlos iki Parnidžio kopos, aplankė jų akiai neįprastą pajūrį. Dalyvaudami Mizgirių gintaro muziejaus edukacinėse veiklose susipažino su Baltijos aukso – gintaro atsiradimo istorija, rūšimis, panaudojimo galimybėmis, išsaugojimo problematika.

Baigiamuoju vizito akcentu tapo unikalus kaimo buities muziejus Kleboniškėse, Radviliškio rajone. Projekto svečiai varstė XIX – XX a. būdingų kaimo pastatų duris, išklausė pasakojimų apie to meto žmonių gyvenimo būdą, prisilietė prie kasdienių buities reikmenų. Daugiausiai emocijų ir bendrystės suteikė edukacinis užsiėmimas „Lietuvių liaudies etnografiniai žaidimai“, kurių metu išnyko net kalbos barjeras. Projekto svečius stebino paprastų Lietuvos kaimo gyventojų išradingumas, kūryba, gebėjimas vaikų ugdymą perteikti per įvairias žaidybines veiklas, taip suteikiant galimybę ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir patirti. 

Tęsiant žmogaus ir gamtos sąlyčio temą Burbiškio dvare projekto dalyviai turėjo galimybę išbandyti rašymą žąsies plunksna. Edukacijos metu priminta rašto istorija, pagrindiniai rašto tipai, aptartos senovės rašymo priemonės.    

Projekto Eco-Warriors Small-Steps dalyvių vizitas Lietuvoje prabėgo akimirksniu. Tačiau svečiai išsivežė geras emocijas, tvirtesnį tarpkultūrinį ryšį, kitokį požiūrį į mūsų kraštą, unikalią gamtą, puoselėjamas tradicijas. O mums – projekto veiklų organizatoriams, pasididžiavimą teikia suvokimas, kad nors ir esame maža, bet nemenką įdirbį, ugdant sąmoningą aplinkos tausojimą, turinti šalis.

Taip pat skaitykite

Progimnazijos bendruomenė dalyvavo nacionaliniame miškasodyje

Ankstyvą balandžio 20 d. rytą progimnazijos bendruomenės nariai susirinko kilniam tikslui – dalyvavo didžiausioje Valstybinių …