MEDELYNUKŲ ŪKIUKAS

SĖKLYTĖS ŠIRDELĖJ ĮGLUDĘS GILIAI, MAŽUTIS DAIGELIS ILSĖJOS RAMIAI.
-KELK,-BUDINO SAULĖ.-IR KILK PRIE ŠVIESOS.
-KELK,-PRAŠO IR MAŽAS LAŠELIS RASOS.
PABUDO DAIGELIS, PRAMERKĖ AKIS. IR KYLA Į DANGŲ, IR STIEBIASI VIS.

Siekdami sudaryti sąlygas plėtoti vaikų patirtį apie augalų augimą, dalyvauti visame daržovių augimo procese, įgyti įgūdžių sėti, sodinti, prižiūrėti augalus, mokyklos vidiniame kiemelyje įkūrėme daržovių, prieskonių ir vaiskrūmių erdvę ,,Medelynukų ūkiukas“.

Pakeltose lysvėse priešmokyklinukai pasėjo ir pasodino įvairias daržoves: agurkus, salotas, ridikėlius, paprikas, bulves, morkas, pomidorus, burokėlius, braškes, žemuoges, svogūnus, žirnius, ridikėlius, moliūgą, cukiniją. Prieskonių lysvėse žaliuoja daržinis dašis, raudonėlis, šalavijas, šokoladinės ir citrininės mėtos, citrininė  melisa, juozažolė, paprastasis čiobrelis, garbanotos ir paparastos petražolės, levandos. Tikimės paragauti raudonų, geltonų aviečių ir agrastų, juodųjų, raudonųjų, geltonųjų serbentų, sausmedžio uogų.

Priešmokyklinukai puikiai prižiūri daržą. Jie laisto, pureną žemę, ravi piktžoles. Vyksta ir augalų stebėjimo darbai. Vaikai stebi ir fiksuoja pokyčius, daro išvadas, kokių sąlygų reikia augalams, kad jie sėkmingai augtų. Tarpusavyje visų trijų grupių vaikai bendrauja ir tariasi, kurios klasės vaikai imsis tą dieną būtiniausių darbų.

Augindami ir prižiūrėdami augalus, vaikai ugdosi atsakomybę, savarankiškumą, socialines ir pažinimo kompetencijas. Kviečiame ir vyresnius mokyklos draugus aplankyti mūsų ,,Medelynukų ūkiuką“.

Erasmus+ KA229 projekto “Eco-Warriors Small-Steps” C6 LTT Turkijoje

Turkijoje vykusiame susitikime aplinkosaugos problema buvo sprendžiama pasitelkiant mokslą.