Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Medelyno progimnazijos ir lopšelio-darželio „Žilvitis“ tęstinis partnerystės projektas „Draugaujame, žaidžiame, kalbame“

Medelyno progimnazijos ir lopšelio-darželio „Žilvitis“ tęstinis partnerystės projektas „Draugaujame, žaidžiame, kalbame“

2024 m. gegužės 22 d. – gegužės 31 d. vyko tęstinis partnerystės projektas  „Draugaujame, žaidžiame ir kalbame“ su Medelyno progimnazijos priešmokyklinio ugdymo ir  lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo grupių ugdytiniais. Įstaigų logopedės Daiva Mačiūnaitė, Janina Kristina Mažučiūnienė, Gražina Musteikienė, specialioji pedagogė Toma Čalutkaitė – Tao, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Čepaitienė, priešmokyklinio ugdymo mokytojos Ugnė Dryžienė ir Rita Toleikienė organizavo  integruotų veiklų rytmetį „Labas, mokykla!“. Žaisdami, bendraudami, veikdami drauge su kitais ar  vieni, vaikai stiprino kalbinio kvėpavimo įgūdžius, mankštino pirštukus, ugdėsi ir tobulino fonologinio suvokimo gebėjimus ir įgūdžius, plėtojo ir tikslino žodyną apie vabzdžius ir vabalus. Vaikai rankų pirštais imitavo eilėraštį „Saulės linkėjimai“, o saulės spinduliai pažadino bitės personažą, kurį vaikai apibūdino, galėjo įminti mįsles, sugalvoti vardą. Bitė pateikė įvairių užduočių: šiaudeliais pievoje rasti ir surinkti jos draugus – vabzdžius, juos plukdyti vandenyje  „Vabaliukų lenktynės“. Smagu buvo žaisti „Vabalų abėcėlę“, nustatyti vabzdžių pavadinimų pirmąjį  garsą ir jį susieti su raide, o raides užrašyti piršteliu manų kruopose, pamatuoti vabalų pavadinimų  ilgį plojant ir trepsint. Pagal dainelę „Laivelis plaukia“ bitė pakvietė draugus atlikti šokio judesius, vaikai įtvirtino kairės-dešinės, auštai-žemai sąvokas. Vaikų pagaminti vabzdžiai ir vabalai buvo
įspūdingi, žaismingi! Projekto veiklos skatino vaikų kalbinį aktyvumą, kūrybiškumą, sudarė galimybę patirti  bendravimo džiaugsmą, sėkmės jausmą

Taip pat skaitykite

Pažintis su teismo eksperto darbu

Gegužės 29 d. su 7i klasės mokiniais vykome į Lietuvos teismo ekspertizės centrą Šiaulių skyrių. …