Pagrindinis / Priešmokyklinio ugdymo grupė / Iniciatyva „Kartu augame, kuriame, tobulėjame“

Iniciatyva „Kartu augame, kuriame, tobulėjame“

2023 m. lapkričio 6 d. – 2024 gegužės 20 d. Medelyno progimnazijoje vyko iniciatyva „Kartu augame, kuriame, tobulėjame“. Iniciatyvos tikslas – ugdyti priešmokyklinio amžiaus vaikų komunikavimo, kūrybiškumo, pažinimo ir skaitmeninę kompetencijas. Dalyvaudami integruotose veiklose vaikai ugdėsi ir tobulino kalbinius gebėjimus ir įgūdžius, kūrybinį mąstymą, smulkiosios motorikos įgūdžius, gebėjimą veikti drauge su bendraamžiais ir naudotis prieinamomis skaitmeninėmis technologijomis.

0c grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Rita, logopede Daiva, logopede, specialiąja pedagoge Kristina Janina sėkmingai mažais žingsneliais įgyvendino iniciatyvos veiklas. Iniciatyvos atidarymas vyko logopediniame kabinete. Priešmokyklinukai kalbėjo ir diskutavo apie knygas, jų svarbą, tipus ir elementus. Vaikams labai patiko kvietimas kurti knygelę „Mano pirmasis raidžių albumas“. Jiems buvo paaiškinta ir susitarta, kaip bus kuriama knygelė. Svečiuose pas logopedę vaikai atliko ir integruotas žaidybinio pobūdžio užduotėles: nustatė pirmą ir paskutinį žodžio garsą, skiemenavo ir rimavo žodžius ir pan. Iniciatyva įsibėgėjo ir veiklos sėkmingai vyko grupėje: kiekvieną savaitę vaikų knygelės pasipildė ir pasipuošė naujais lapais. Priešmokyklinukai rašė ir spalvino raides; kirpo, atrinko paveikslėlius ir klijavo; galvojo žodžius su nurodytu garsu ir juos iliustravo; mokėsi eiliuočių ir pan. Sistemingai ir nuosekliai atlikdami užduotis vaikai ugdėsi gebėjimą įsiklausyti į kalbos garsus, pastebėti garsų panašumus ir skirtumus, sieti garsą su jį žyminčia raide ir pan.

Grupės mokytoja ir švietimo pagalbos specialistės džiaugiasi, kad šią gražią iniciatyvos idėją palaiko ir skatina progimnazijos direktorė Ingrida Mazrimienė.

Informaciją parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rita Toleikienė, logopedė Daiva Mačiūnaitė, logopedė, specialioji pedagogė Kristina Janina Mažučiūnienė

Taip pat skaitykite

Projektas „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“

Pasakos – tai vaistai. Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti – užtenka …