Pagrindinis / Priešmokyklinio ugdymo grupė / Projektas „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“

Projektas „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“

Pasakos – tai vaistai. Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti – užtenka jų tik klausyti. Pasakos sukelia liūdesį, jaudulį, užuojautą, iškelia klausimų ir verčia ko nors siekti.

Pasakų tyrėja Klarisa Estes

2024 m. vasario – kovo mėnesiais Medelyno progimnazijoje vyko projektas „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“.

Projekto tikslas – ugdyti priešmokyklinio amžiaus vaikų komunikavimo, pažinimo ir kūrybiškumo kompetencijas.

Uždaviniai:

  • atskleisti ugdytinių kūrybinius, meninius gebėjimus kuriant ir iliustruojant pasaką;
  • turtinti žodyną bei tobulinti sakytinės kalbos gebėjimus;
  •  plėtoti šeimos ir grupių mokytojų, švietimo pagalbos specialistų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Grupių mokytojos ir švietimo pagalbos specialistės pakvietė tėvelius kartu su savo vaikais įdomiai, turiningai ir kūrybiškai praleisti šeimos vakarus: kartu galvoti, svajoti, fantazuoti ir sukurti pasaką. Parengė ir rekomendacijas: nuo ko pradėti kurti pasaką, koks galėtų būti veikėjas ir kaip parinkti jam įdomų vardą, kodėl svarbu įstumti veikėją į keisčiausių įvykių verpetą ir nepamiršti laimingos pabaigos. Vaikai svajojo ir kūrė, o tėveliai tik padėjo ir užrašė vaiko pasaką. Per integruotų veiklų savaitę priešmokyklinukai perrašė ir iliustravo pasakas.

Projektas baigėsi priešmokyklinukų kūrybinių darbelių paroda „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“ Medelyno progimnazijos bendruomenei. Organizatorės džiaugiasi vaikų išradingumu ir kūrybiškumu, gebėjimu kurti ir prigalvoti pačių netikėčiausių įvykių, tėvelių pagalba ir atsakingumu.

Projektą organizavo ir veiklas vykdė priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Baranauskienė, Ugnė Dryžienė, Rita Toleikienė, logopedė Daiva Mačiūnaitė, logopedė, specialioji pedagogė Janina Kristina Mažučiūnienė

Taip pat skaitykite

Priešmokyklinukai paminėjo Kovo 11-ąją

Mūsų mokyklos priešmokyklinukai paminėjo Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną!  Šventinio rytmečio metu vaikai dalyvavo …