Erasmus+ projekto „Healthy steps to better future“ susitikimas Lietuvoje

2019 m. gegužės 12-17 dienomis Šiaulių Medelyno progimnazijoje įvyko antrasis „Erasmus+” projekto “Healthy steps to better future” (,,Sveiki žingsniai geresnės ateities link“) susitikimas Lietuvoje. Į šį susitikimą atvyko pedagogai iš Lenkijos, Italijos, Ispanijos ir Graikijos. Vizito tikslas – supažindinti svečius su mokyklos bendruomene, šalies švietimo sistema, atlikti susitikimui skirtas veiklas: išklausyti pirmosios pagalbos patarimus įvykus nelaimingam atsitikimui, dalyvauti seminare apie stuburo iškrypimus bei mokinių taisyklingą laikyseną, o taip pat supažindinti projekto dalyvius su pilatės, zumbos, jogos pratimais, parodyti Lietuvoje esančiomis arbatos gėrimo ir sveiko maisto valgymo tradicijomis.

Intensyvios savaitės metu pedagogai ne tik gilino žinias, kaip pagerinti jaunos kartos gyvenimo įpročius, bet ir sėmėsi idėjų, nukreipiančių mokinius sveikai maitintis bei sportuoti. Svečiai taip pat turėjo galimybę pažinti mūsų gimtąjį Šiaulių miestą ir jo apylinkes bei šalies turistų labiausiai lankomas vietas. Jie aplankė Kryžių kalną, Kurtuvėnų regioninį paveldą, grožėjosi didinga Trakų pilimi ir jos apylinkėmis, pabuvojo Lietuvos širdyje – Vilniuje.

Sostinėje svečiai turėjo progą prisiliesti prie istorinių mūsų šalies objektų. Mokytojai lankėsi Gedimino pilyje, Valdovų rūmuose, Arkikatedroje, Prezidentūroje. Susitikimo metu svečiai plačiau susipažino su lietuvių tradicijomis, papročiais bei kultūra. Pedagogai buvo sužavėti tradiciniais lietuviškais patiekalus.

Savaitė prabėgo greitai palikdama gerą nuotaiką ir neišdildomus įspūdžius. Kitas projekto susitikimas įvyks rudenį saulėtoje Graikijoje.

Projekto koordinatorė mokytoja Dalia Česnauskienė.

Taip pat skaitykite

Nuotolinė tarptautinė patirtis Erasmus +

Medelyno progimnazijos komanda visą  savaitę dalyvavo – HEALTHY STEPS TO A BETTER FUTURE – Erasmus …