„Erasmus+“ projekto „Healthy steps to better future“ susitikimas Graikijoje

Trečiajam „Erasmus+“ projekto „Healthy steps to better future“ („Sveiki žingsniai geresnės ateities link“) susitikimui dalyvius iš Lenkijos, Ispanijos, Italijos ir Lietuvos šių metų lapkričio 18–21 dienomis sukvietė svetinga Dramos 12-oji pradinė mokykla Graikijoje. Į šį susitikimą vyko Medelyno progimnazijos aštuntokai Liudvikas Leišis, Gabrielius Ziberkas su mokytojomis Dalia Česnauskiene bei Sonata Daugėliene. Vizito tikslas – pristatyti šalių tradicinius valgius, dalytis sveikos gyvensenos patirtimi sporto bei sveiko maisto gaminimo srityse, taip pat susipažinti su šalies švietimo sistema.

Aktyvios savaitės metu mokiniai sodino draugystės medžius, mokėsi šokti graikų tautinius šokius, dalyvavo sportinėse veiklose bei kepė tradicinius graikiškus sausainius, o mokytojai tobulino savo dalykines kompetencijas, dalyvaudami seminaruose.

Nors savaitė buvo pilna įvairių veiklų mokykloje, projekto dalyviai taip pat turėjo galimybę pabendrauti su vietos bendruomene, susipažinti su šios šalies kultūra, tautiniu paveldu. Svečiai aplankė įžymias Dramos vietas, Kavalos uostą bei Panagijos regiono tvirtoves. Be galo didelį įspūdį visiems dalyviams paliko išvyka į nepaprasto grožio Maara upės urvą, nutolusį 25 kilometrus nuo Dramos miesto. Šis unikalus urvas yra didžiausias upių urvas pasaulyje ir vienintelis tokio pobūdžio Graikijoje. Įėję į urvo vidų, vizito dalyviai pamatė per jį tekančią Aggitis upę ir susiformavusius įvairiausių formų bei nuostabaus grožio stalaktitus. Tai buvo nepakartojamas, kvapą gniaužiantis reginys.

Laikas, praleistas saulėtoje Graikijoje, visiems projekto dalyviams paliko šiltus prisiminimus apie draugiškus šios šalies žmones, jų kultūrą bei jaukią atmosferą.

Dalia Česnauskienė, projekto koordinatorė

Taip pat skaitykite

Erasmus+ projekto „Healthy steps to better future“ susitikimas Lietuvoje

2019 m. gegužės 12-17 dienomis Šiaulių Medelyno progimnazijoje įvyko antrasis „Erasmus+” projekto “Healthy steps to …