Pagrindinis / Priešmokyklinio ugdymo grupė / PUG projektas „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“

PUG projektas „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“

Pasakos – tai vaistai. Jos turi gydomųjų galių, neversdamos mūsų daryti, būti, veikti – užtenka jų tik klausyti. ( Pasakų tyrėja Klarisa Estes )
Vasario – kovo mėnesiais Medelyno progimnazijoje vyko projektas „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“. Projekto tikslas – ugdyti priešmokyklinio amžiaus vaikų komunikavimo ir kūrybiškumo kompetencijas. Projekto organizatorės numatė ir vykdė veiklas, skatinančias atskleisti ugdytinių kūrybinius, meninius gebėjimus kuriant ir iliustruojant pasaką; turtinti vaikų žodyną bei tobulinti sakytinės kalbos gebėjimus; plėtoti šeimos ir grupių mokytojų, logopedės bendravimą ir bendradarbiavimą. Projekto veiklose aktyviai dalyvavo priešmokyklinukai ir jų tėvai. Projekto metu vyko vaikų ir tėvų pasakų kūrimo vakarai, integruotų veiklų savaitė, kūrybinių darbelių paroda. Šių veiklų metu vaikai svajojo, fantazavo, kūrė, iliustravo pasaką. Vaikai patys sugalvojo ir plėtojo pasakos idėją arba pasirinko ir kūrė pagal vieną iš pateiktų pradžių. Vieniems vaikams užrašyti pasakas padėjo tėveliai, kiti patys įdėjo labai daug pastangų ir rašė, nurašė, perrašė pasakos tekstą. Kaip ir pačios pasakos, taip ir jų pavadinimai patys netikėčiausi: „Pasiklydęs ančiukas“, „Pasaka apie mergaitę ir avinėlį“, „Sportininkas“, „Auksinis smėlis“, „Stipruolis Džonis“, „Alkio istorija“, „Berniukas ir ragana“, „Ieva ir vaivorykštės suknelė“, „Katinas Arčis“, „Užklydęs katinas“, „Katinas Rainiukas“, „Žmogus Halkas“, „Kaip tigriukas draugą surado“, „Pelėdos istorija“, „Pasaka apie ežį“, „Pasaka apie voveraitę“, „Vienaragė ir ežiukas“ir kt. 
Tik visiems – vaikams, tėvams, pedagogams – kartu bendraujant, bendradarbiaujant, veikiant pavyko sukurti šiltas ir mielas pasakas, pajausti kūrybos, sėkmės, pasididžiavimo savimi jausmą.
Priešmokyklinukų kūrybiniai darbeliai papuošė ne tik parodą „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“ Medelyno progimnazijoje, bet ir iškeliavo į respublikinio projekto „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“ virtualią parodą Klaipėdos l/d „Pušaitė“ internetinėje svetainėje, Facebook paskyroje https://www.facebook.com/klaipedosld.pusaite, uždaroje Facebook grupėje „Pagalvojau, pamąsčiau, pasakėlę parašiau“.
Projektą inicijavo ir veiklas organizavo PUG pedagogės Edita Baranauskinė, Ugnė Dryžienė, Rita Toleikienė ir logopedė Daiva Mačiūnaitė.
 

Taip pat skaitykite

Medelyno progimnazijos ir lopšelio-darželio „Žilvitis“ tęstinis partnerystės projektas „Draugaujame, žaidžiame, kalbame“

Jau kelerius metus Medelyno progimnazijos priešmokyklinukai ir lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinukai dalyvauja tęstiniame partnerystės projekte „Draugaujame, …