Pagrindinis / Priešmokyklinio ugdymo grupė / PUG projektas „Ganau, ganau raideles po spalvotas knygeles“

PUG projektas „Ganau, ganau raideles po spalvotas knygeles“

Lapkričio 10 d. – gruodžio 8 d. vyko trijų Medelyno progimnazijos priešmokyklinio ugdymo klasių projektas „Ganau, ganau raideles po spalvotas knygeles“.

Projekto tikslas – ugdyti priešmokyklinio amžiaus vaikų komunikavimo, kūrybiškumo, pažinimo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetencijas. Organizatorės numatė aiškius uždavinius: ugdyti ir tobulinti vaikų kalbinius gebėjimus, tikslinti smulkiosios motorikos įgūdžius, lavinti vaizduotę ir kūrybiškumą; plėtoti tikslingą šeimos ir mokyklos bendradarbiavimą.

Visą savaitę šeimose vyko kūrybinės dirbtuvės „Pagaminsiu aš raidelę“. Kartu su šeima vaikai galvojo, kokio gyvūno pavadinimas prasideda tuo pačiu garsu kaip ir jo vardas. Visiems teko įdėti daug pastangų, kol pavyko pirmą savo vardo raidę sujungti, papuošti, iliustruoti gyvūno paveikslu. Rezultatas pranoko organizatorių lūkesčius: priešmokyklinukai išradingai dekoravo raides įvairia technika, pasirinko ne tik gerai žinomus, bet ir daugeliui negirdėtus nematytus gyvūnus. Vaikų raidės susidraugavo ne tik su kačiukais, lapėmis, voverėmis, raganosiais, bet ir su narvalais, agamomis, iguanomis…

Integruotos veiklos „Raidžių ir garsų labirintai“ skatino vaikus įsiklausyti į aplinkos ir kalbos garsus, sieti garsą su jį žyminčia raide. Žaisdami ir atlikdami interaktyvias užduotis vaikai suprato, kad garsai ir raidės yra susiję, kad garsus galima užrašyti raidėmis.

Patraukli, įvairi projektinė aplinka skatino priešmokyklinukų kūrybiškumą, tenkino jų smalsumą, suteikė daug teigiamų emocijų.

Organizuota kūrybinių darbų parodėlė „Ganau, ganau raideles po spalvotas knygeles“ džiugino progimnazijos bendruomenę.

Projektą organizavo ir veiklas vykdė priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Baranauskienė, Ugnė Dryžienė, Rita Toleikienė, logopedės Daiva Mačiūnaitė ir Kristina Janina Mažučiūnienė.

Taip pat skaitykite

Iniciatyva „Kartu augame, kuriame, tobulėjame“.

2022 metų lapkričio 7 dieną sėkmingai startavo iniciatyva „Kartu augame, kuriame, tobulėjame“. Iniciatyvoje dalyvauja 0c …