Pagrindinis / Tarptautiniai Erasmus+ projektai / Projektas „School is Cool but IT Rules“ / „Erasmus+” projekto „School is Cool, but IT Rules“ dalyvių viešnagė Čekijoje

„Erasmus+” projekto „School is Cool, but IT Rules“ dalyvių viešnagė Čekijoje

2019 m. vasario 10-16 dienomis Šiaulių Medelyno progimnazijos mokytojos Dalia Česnauskienė, Regina Bartkevičienė ir mokiniai Laurynas Šereiva, Tajus  Grigaitis bei Raulis  Kibildis      dalyvavo ketvirtame „Erasmus+” projekto „School is Cool, but IT Rules“ („Mokykla jėga, informacinių technologijų dėka“) susitikime Čekijoje, Uherske  Hradištės mieste, į kurį suvažiavo pedagogai iš Portugalijos, Rumunijos, Ispanijos, Lietuvos. Vizito  dalyviai ne tik diskutavo, įgijo naujų patirčių,  bendravo, džiaugėsi, bet ir susipažino su Čekijos  švietimo sistema, dalijosi gerąja patirtimi kaip efektyviau tobulinti IT įgūdžius.

Susitikimo metu džiaugėmės visų šalių mokinių noru ne tik kuo daugiau sužinoti, bet  ir patobulinti IT įgūdžius, kurie tampa vis populiaresni ugdymo procese ir kasdieninėje veikloje.

Po projekto dalyvių sutikimo ceremonijos jau kitą dieną mokiniai pristatė sukurtus video  filmus. Mokinių sukurtuose filmuose atsispindėjo šiandienos mokyklos ir jų aplinkos aktualijos, mokinių tarpusavio santykiai, taip pat problemos kamuoja šalių mokyklas, kas džiugina ir kas sukelia šypsenas.

 Trečiąją viešnagės dieną laukė susitikimas Uherske  Hradište miesto savivaldybėje. Miestelio meras supažindino pedagogus, moksleivius su įdomiausiais miestelio objektais,  pakvietė juos aplankyti ir  pasidžiaugė bendradarbiavimu su Europos pedagogais ir moksleiviais.

Kelionė į Brno miestą paliko džiugius prisiminimus tiek moksleiviams, tiek pedagogams. Tai antras pagal dydį Čekijos miestas, kuriame gyvena apie 400.000 gyventojų. Tačiau moksleiviai  nerimavo kuo greičiau apsilankyti moksliniame centre „Vida“. Buvome sužavėti daugiau nei 5000m2 erdve, kurioje daugiau nei 170 interaktyvių eksponatų. Mes sužinotumėm, kaip veikia mus supantis pasaulis. Ši unikali paroda suskirstyta į penkis teminius vienetus: Planeta, Civilizacija, Žmogus, Mikro pasaulis ir Vaikų mokslo centras. Įspūdžiai nepamirštami!

Lankydamiesi sostinėje projekto dalyviai susipažino su didinga Prahos pilimi, kuri kadaise buvo Habsburgų dinastijos rezidencija, o nuo XXa. pradžios prezidento būstinė. Svečiai perėjo įspūdingu Šv. Karolio tiltu, jungiančiu Prahos senamiestį su Mala Strana rajonu, o taip pat gėrėjosi Astronominiu laikrodžiu (Orloj), kuris žavi turistus nuo 1410 metų.  Tai yra trečias pagal senumą astronominis laikrodis visame pasaulyje ir vis dar veikiantis Prahos senamiesčio aikštėje.

Viešnagės dienos prabėgo greitai, tačiau parsivežėme ne tik įspūdžių, bet ir minčių kaip tobulinti įvairias veiklas ugdymo procese. Ypač svarbu, kad lieka užmegzti ryšiai su užsienio šalių pedagogais, atveriantys kelius tolimesniam bendradarbiavimui.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja

Dalia Česnauskienė

Taip pat skaitykite

Tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „School is Cool but IT Rules“ vizitas Portugalijoje

2018 metų  birželio 10 – 16 dienomis Medelyno progimnazijos 6b klasės mokiniai Gabija Norkutė, Emilis …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.