Vokiečių kalbos dienų “ Ö kaip vokiškai 2018”

Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“ jau trečius metus vilnija per visos Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigas. Džiugu, kad jos neaplenkia ir Medelyno progimnazijos. Dar rugsėjo pabaigoje besimokantieji vokiečių kalbos kartu su vokiečių mokytoja Ingrida Zibulskiene svarstė ir diskutavo, kas jiems yra ‚typisch deutsch‘ (tipiška vokiška)?.. Taip gimė idėja vokiečių dienas „Ö kaip vokiškai?“ šiemet švęsti kartu su FUTBOLU. Dvi dienas mokykloje vyko futbolo čempionatas: pirmąją dieną „vokiečių“ komanda varžėsi su „anglais“, o antrąją –  futbolo aikštėje susitiko „vokiečių“ ir „prancūzų“ komandos. Kaip ir dera, futbolo varžybos prasidėdavo rungtyniaujančių šalių himnais, netrūko sirgalių aistrų ir palaikymo, na o viską vainikuodavo medaliai ir apdovanojimai. Po varžybų visi futbolo aistruoliai vaišinosi direktorės dovanotu tortu.

Mokykloje netrūko ir kitų vokiškos šventės akcentų. Į renginį įsitraukė ir kiti mokyklos pedagogai t.y. kūno kultūros, dailės, prancūzų ir anglų kalbų mokytojos bei karjeros specialistė. Mokykloje svečiavosi Daukanto gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja Ingrida Bagučianskienė, kuri ne tik pristatė su vokiečių kalba susijusias veiklas būsimiems gimnazistams, bet ir vedė linksmąsias pamokėles.

Spalio 25 dieną, 6-8 klasių mokiniai svečiavosi vienintelėje Šiauliuose Pasch mokykloje, Stasio Šalkauskio gimnazijoje. Ten vyko vokiečių kalbos mokytojos Linos Šidlauskienės ir gimnazistų organizuotas ir specialiai toms dienoms skirtas renginys „Surask QR kodus ir pažink Vokietijos įdomybes“.

Mažieji mokyklos pirmokėliai, kurie dar tik šiais mokslo metais pradėjo mokytis vokiečių kalbos pagal Clil programą „Integruotas vokiečių kalbos bei dalyko mokymas“,  kartu su mokytoja Orinta dalyvavo vokiečių dainų autorės ir atlikėjos Martinos Schwarz koncerte, kuris vyko Šalkauskio gimnazijoje. Mažieji nestokojo gerų emocijų ir aktyviai dalyvavo koncerte, dainuodami mokėsi vokiečių kalbos.

Projektą inicijavo Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK).

Taip pat skaitykite

Išrinkta nauja mokinių prezidentė – Austėja Bukantytė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.