Pagrindinis / Mokyklos metraštis / „Sveikatiados žaidynės“ suartino mokytojus ir mokinius

„Sveikatiados žaidynės“ suartino mokytojus ir mokinius

2015 m. lapkričio 13 d. sportavo ir rungtyniavo 220 moksleivių iš aštuonių Šiaulių ir Joniškio rajono mokyklų Šiaulių Medelyno progimnazijoje. „Sveikatiados žaidynėmis“, kurias organizuoja sveikos gyvensenos ugdymo programa „Sveikatiada”, siekiama sudominti moksleivius naujomis, patraukliomis fizinio aktyvumo formomis ir ugdyti vaikų įprotį būti fiziškai aktyviais.

„601 Lietuvos mokyklos priklauso „Sveikatiados“ mokyklų tinklui. Šiaulių apskrities mokyklos išsiskiria iš kitų mūsų tinklo mokyklų savo aktyvumu ir entuziazmu. Tokios žaidynės dar niekada nebuvo organizuotos ir mokykloms buvo įdomu jas išbandyti,“ – apie naują iniciatyvą pasakojo projekto vadovė Margarita Čėglytė.

Visus šventės dalyvius pasveikino buvę profesionalūs krepšinio žaidėjai, o dabar A.Sireikos krepšinio akademijos treneriai Robertas Giedraitis ir Mindaugas Žukauskas ir palinkėjo vaikams sportinio azarto.
Gausiai susirinkę į Medelyno progimnazijos aktų salę 5 – 7 klasių moksleiviai pirmiausiai demonstravo namų darbus – modernią savo pačių sugalvotą mankštą, kurios originalumą vertino sudaryta komisija. Kol mankštą scenoje demonstravo viena mokykla, kitų mokyklų vaikai kartu su savo mokytojais, stengėsi ją atkartoti ir apšilti prieš sekančią rungtį. Iš mokyklų pasirodymų galima spęsti, kad smagiausia vaikams mankštintis šokių ritmais. Joniškio rajono Gasčiūnų pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Renata Aidukė džiaugėsi, kad pasiruošimas mankštai suartino ne tik pačius mokinius, bet ir mokytojus su mokiniais.

Jau prasimankštinusios komandos savo jėgas išbandė estafetėse „Kliūčių ruožas“ ką tik suremontuotoje mokyklos sporto salėje. Estafetės buvo kitokios nei įprasta. „Vaikams įprasta estafetėse varytis kamuolį ar šokinėti, o dėlioti „puodelių bokštelį“ ir šaukštu pernešti stalo teniso kamuoliukus buvo netikėta,“- estafečių rungtis komentavo kūno kultūros mokytoja Lina Gimžauskienė.

Į renginį pakviesti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrino, kaip vaikai moka spręsti saugaus eismo užduotis, o dvi geriausiai pasirodžiusias komandas atšvaitais apdovanojo Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Paskutinėje žaidynių dalyje komanda, kuri daugiausiai išsprendė su mityba susijusių mįslių, mokyklos teritorijoje turėjo ieškoti paslėpto lobio, tačiau vaikų entuziazmas buvo toks didelis, kad lobį vaikai atrado dar nespėjus paskelbti rungties nugalėtojų.

Medelyno progimnazijos pavaduotoja ugdymui Nijolė Budraitienė apibendrindama renginį pasidžiaugė įdomiomis rungtimis ir renginio nauda – bendravimu, sportu, emocijomis. Šventės pabaigoje geriausiai pasirodžiusioms dalyvėms įteikti prizai, kurie papildė mokyklos sportinį inventorių, o specialias atminimo dovanėles įsteigė Medelyno progimnazijos direktorė Ingrida Mazrimienė. Atsidėkodama už renginio organizavimą „Sveikatiada“ mokyklai padovanojo grindų žaidimą, kuris tikimasi sudomins vaikus aktyviai leisti laiką pertraukų metu ar po pamokų.

2023 12 09 d. 2s mokinukai kartu su tėveliais aplankė Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centrą, …