Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Socialinė akcija „PASIMATUOK NEGALIĄ” !ŠIAULIAI! 

Socialinė akcija „PASIMATUOK NEGALIĄ” !ŠIAULIAI! 

Gruodžio 1d. Medelyno progimnazijos mokiniai kartu SKU veiklų koordinatore Vilma dalyvavo socialinėje akcijoje „PASIMATUOK NEGALIĄ”!ŠIAULIAI! Šios akcijos metu buvo siekiama parodyti su kokiais kasdieniais iššūkiais susiduria žmonės turintys vienokią ar kitokią negalią. Kartu mėginome įveikti fizinėje aplinkoje esančius barjerus, nes, kaip teigė akcijos organizatorė Ernesta Bagdonaitė: „…fizinės aplinkos pritaikymas didina žmonių su negalia savarankiškumą, gerina gyvenimo kokybę, padeda labiau patenkinti poreikius ir atliepti lūkesčius“. Akcijoje dalyvavę žmonės „matavosi“ įvairias negalias. Įsijausti į jas mėginome ir mes: kas sėdo į neįgaliojo vežimėlį, kas ėjo su balta lazdele. Taip įveikti turėjome tam tikrą maršrutą ir įveikti tam tikras užduotis: išmesti atliekas į atliekų konteinerius, patekti į Santuokos rūmus, pereiti pėsčiųjų perėją prie Juliaus Janonio gimnazijos stadiono, įeiti į vieną iš kavinių -restoranų… deja, visur susidūrėme su kliūtimis – užduočių įgyvendinti nepavyko. Dar kartą įsitikinome, kad egzistuoja daug problemų, kurias reikia spręsti, kad dalykai, kurie sveikam žmogui yra savaime suprantami ir normalūs, deja, neįgaliajam neleidžia gyventi pilnavertiškai.  

     Mokinių pamąstymai leidžia manyti, kad ši akcija pasiekė jų širdis.  

Patyriau daug įspūdžių. Pajutau tokį jausmą, kurį neįgalūs žmonės jaučia kiekvieną dieną ir visą savo gyvenimą. Supratau, koks yra sunkus gyvenimas turint negalią, ir tai dar labiau paskatino gerbti, globoti, mylėti, remti ir saugoti tą žmogų, kuris sėdi neįgaliojo vėžimėlyje, vaikšto po miestą su aklojo lazdele arba tą, kuris yra kurčias“. (Danielius) 

     

„Man patiko dalyvauti šiame renginyje, bet gaila tų žmonių, kurie nemato, nevaikšto ar negirdi. Buvo nejauku įsijausti į žmonių negalias, kai esi sveikas“. (Viltė) 

 SKU veiklų koordinatorė Vilma Vaitekutienė

 

 

Taip pat skaitykite

 KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …