ROFESINIS VEIKLINIMAS ZOOM’E: SUSITIKIMŲ CIKLAS JAUNIMUI #NORIUBŪTI

ROFESINIS VEIKLINIMAS ZOOM’E: SUSITIKIMŲ CIKLAS JAUNIMUI #NORIUBŪTI
Projektas skirtas ugdyti įvairialypę asmenybę, supažindinti su įvairiomis profesijomis nuotoliniu būdu, išmokyti pažinti savo gebėjimus ir interesus, juos įsivertinti ir panaudoti renkantis mokymosi veiklas ateityje.
Organizatoriai – Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių Medelyno ir Rasos progimnazijų profesinio orientavimo konsultantai Monika Domeikienė ir Roman Šarpanov.
Partneriai – BĮ Šiaulių jaunųjų technikų centras.
PROJEKTO VEIKLOS IR DATOS:
✓ Spalio 14 d. 13-13.40 val. fotografo profesija, Simona Umaraitė (Lietuva).
Spalio 21 d. 13-13.40 val. aktoriaus profesija, Rugilė Latvėnaitė (Lietuva).
✓Lapkričio 4 d. 13-13.40 val. mechanikos inžinieriaus profesija, Simona Bukantaitė (Lietuva).
✓Lapkričio 11 d. 13-13.40 val. video klipų kūrimo profesija, Ignas Skudrickas (Lietuva).
Lapkričio 18 d. 13-13.40 val. savanorystės galimybės, Gokhan Gul, Europos solidarumo korpuso savanoris (Lietuva-Turkija).
Lapkričio 25 d. 13-13.40 val. projektų vadovo profesija, Gintautas Jazdauskas (Lietuva).
Gruodžio 2 d. 13-13.40 val. aviacijos inžinieriaus profesija, Lauras Balsevičius (Lietuva).
Gruodžio 9 d. 12.30-13.10 val. dėstytojos, tarptautinių projektų koordinatoriaus profesija bei mokymosi galimybėmis Prancūzijoje, Giedrė Veršinskienė (Lietuva-Prancūzija).
Ugdykime smalsumą ir norą pažinti pasaulį kartu su įdomiomis asmenybėmis!

_______________________________________________________________________

SĖKMINGAS STARTAS! Susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI

SĖKMINGAS STARTAS! Susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI Šiaulių miesto ir rajono progimnazijų karjeros specialistai, net ir sudėtingomis sąlygomis, juda į priekį ir mokinius supažindina su įvairiomis profesijomis ZOOM aplinkoje. Galime pasidžiaugti pirmos profesijos atstovės fotografės Simonos Umaraitės entuziastingu įsitraukimu į projektą ir mokinių aktyvumu užduodant klausimus! #NORIUBŪTI susitikimuose dalyvauja 14 progimnazijų (Medelyno, Rasos, Zoknių, Gytarių, “Juventos”, V. Kudirkos, Gegužių, Šiaulių r. Kuršėnų St. Anglickio, Rėkyvos, Salduvės, Jovaro, Normando, Dainų ir Ragainės), daugiau negu 100 dalyvių. Laukia dar daug įdomių asmenybių ir netikėtų pokalbių!

_______________________________________________________________________
 
Lapkričio 4 d. įvyko jau trečiasis iniciatyvos “Susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI” skirtos Šiaulių m. ir rajono progimnazijų mokiniams, online susitikimas.
Džiaugiamės, kad prie šios iniciatyvos jungiasi ir Šiaulių Jaunųjų technikų centro profesionalūs mokytojai 🦸🏻‍♀️🦹, kurie ne tik veda užsiėmimus mūsų būreliuose, bet yra tikri praktikai, dirbantys įvairiuose įmonėse.

Šiandien mokiniai susitiko su

Simona Bukantaitė

– Sumaniosios inžinerijos būrelio mokytojos, kuri taip pat yra ir produktų vystytoja NMF Metal įmonėje.⚙️🔩💡

Susitikime dalyvavo 100 dalyvių iš 14 Šiaulių m. ir rajono progimnazijų – Medelyno, Rasos, Zoknių, Gytarių, “Juventos”, V. Kudirkos, Gegužių, Šiaulių r. Kuršėnų St. Anglickio, Rėkyvos, Salduvės, Jovaro, Normando, Dainų ir Ragainės.
Laukia dar daug įdomių asmenybių ir netikėtų pokalbių!
Iki susitikimo
_______________________________________________________________________

Lapkričio 11 d. įvyko jau ketvirtasis virtualus #NORIUBŪTI susitikimas su Šiaulių miesto ir rajono progimnazijų mokiniais ir klipų kūrėjo profesijos atstovu Ignu Skudricku (7S Films įkūrėju).
Galima tik žavėtis, kokie motyvuoti ir aktyvūs yra šiuolaikiniai mokiniai ir jų profesinio veiklinimo mokytojai. Kokie įdomūs bei provojuokantys jų klausimai ir kiekvieną kartą atrodo, kad tos 40 minučių tiesiog praskrieja. Šiandien mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie klipų kūrimo etapus, perspektyvas ateityje ir t.t.
Įdomūs, šiuolaikiški ir jaunatviški šio ciklo profesijų atstovai ne tik motyvuoja ir įkvepia savo veikla, bet dalija ir gerus patarimus mokiniams.
Kitą savaitę, lapkričio 18 d., susipažinsime su Europos solidarumo savanoriu Gokhan Gluk. 
Iki susitikimo!

_______________________________________________________________________

      Š. m. spalio 14 – gruodžio 9 dienomis ZOOM platformoje vyko virtualus susitikimų ciklas jaunimui #NORIUBŪTI, kurį organizavo Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių Medelyno ir Rasos progimnazijų profesinio orientavimo konsultantai, Monika Domeikienė ir Roman Šarpanov.

      Projekte dalyvavo 14 Šiaulių miesto ir rajono progimnazijų, jų profesinio orientavimo konsultantai ir mokiniai: Šiaulių Medelyno progimnazija, Šiaulių Rasos progimnazija, Šiaulių Zoknių progimnazija, Šiaulių Gytarių progimnazija, Šiaulių „Juventos“ progimnazija, Šiaulių V. Kudirkos progimnazija, Šiaulių Gegužių progimnazija, Šiaulių r. Kuršėnų St. Anglickio progimnazija, Šiaulių Rėkyvos progimnazija, Šiaulių Salduvės progimnazija, Šiaulių Jovaro progimnazija, Šiaulių Normando Valterio mokykla, Šiaulių Dainų progimnazija, Šiaulių Ragainės progimnazija.

     Neįtikėtina, kad kiekvieno susitikimo metu dalyvių skaičius siekdavo 100, o turint omenyje, kad kiekvieną kartą jungėsi vis kiti mokiniai, galima pasidžiaugti, kad šiuolaikinei kartai rūpi jų ateitis. Šis susitikimų ciklas jaunimui buvo puiki galimybė patirti įvairių profesijų pažinimą, pabendrauti su jaunatviškais, kūrybiškais bei charizmatiškais profesijų atstovais, sužinoti ir išdrįsti paklausti įvairiausių klausimų apie profesijas, žmones ir jų gyvenimą.

     Susitikimo ciklo #NORIUBŪTI uždaviniai buvo skatinti pažintinį suvokimą apie profesijas ir ugdyti iniciatyvią ir įvairialypę asmenybę.

     Virtualų susitikimų ciklą jaunimui #NORIUBŪTI sudarė aštuoni susitikimai su įvairių profesijų atstovais. Mokiniai susipažino su fotografo profesija (pristatė BĮ Šiaulių jaunųjų technikų centro mokytoja S. Umaraitė), aktoriaus profesija (pristatė Klaipėdos jaunimo teatro aktorė R. Latvėnaitė), mechanikos inžinieriaus (pristatė BĮ Šiaulių jaunųjų technikų centro mokytoja S. Bukantaitė), video klipų kūrimo profesija (pristatė 7Sfilms įkūrėjas I. Skudrickas), projektų vadovo profesija (pristatė Šiaulių Povilo Višinskio bibliotekos projektų vadovas G. Jazdauskas), verslininko profesija (pristatė „Triušio kepyklėlės“ įkūrėja Edita Daukšienė), savanorystės galimybėmis užsienyje (pristatė Europos solidarumo savanoris iš Turkijos Gökhan Gül) ir mokymosi galimybėmis Prancūzijoje (pristatė Aristculture įkūrėja Prancūzijoje Giedrė Cibulskaitė-Veršinskienė).

     Profesinio orientavimo konsultantų nuomone, susitikimų ciklas buvo informatyvus, šiuolaikiškas, įdomus ir aktualus. Ne tik mokiniai, bet ir profesinio orientavimo konsultantai pajuto įkvėpimą, asmenybių charizmatiškumą bei pozityvumą. Virtualaus susitikimo metu mokiniai ir jų mokytojai aktyviai uždavinėjo klausimus profesijos atstovui ir turėjo puikią galimybę padiskutuoti su profesionaliais savo srities žinovais. Mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su įdomiais pašnekovais ir taip įgyti naujos vertingos patirties, kuri ateityje padės apsispręsti, kuria kryptimi keliauti link savo karjeros.

     Svarbiausia būti smalsiems, nuolat domėtis naujais dalykais, atrasti pomėgių, kurie skatintų tobulėti ir auginti save, kaip įdomią asmenybę ir tuomet teliks sužinoti kuo #NORIUBŪTI.

Straipsnį parengė Monika Domeikienė

Taip pat skaitykite

Transatlantinė tiesioginė integruota anglų kalbos – geografijos pamoka iš saulėtojo Majamio

 7k klasės mokiniai kovo 15 dienos niūrų orą iškeitė į Majamio šilumą, dalyvaudami  integruotoje anglų …