Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Respublikinė kūrybinių darbų paroda – konkursas „La France en lego” („Prancūzija Iš lego”)

RESPUBLIKINIS BENDROJO UGDYMO ĮSTAIGŲ MOKINIŲ KŪRYBINIŲ DARBŲ PARODA – KONKURSAS „LA FRANCE EN LEGO” („PRANCŪZIJA IŠ LEGO”).

Kasmet visame pasaulyje kovo mėnuo yra skirtas paminėti Frankofonijai. Frankofonija simbolizuoja solidarumą, taiką ir bendrystę prancūzų kalba. Oficialiai Frankofonija – tarptautinė organizacija, vienijanti šalis ir regionus, kuriuose ši kalba yra paplitusi arba kurių nacionalinė kalba yra prancūzų kalba. Tarptautinei Frankofonijos organizacijai priklauso 88 valstybės ir Vyriausybės narės. Nuo 1999 metų Lietuva šioje organizacijoje turi stebėtojos statusą. Prancūzų kalba – viena iš didžiųjų pasaulinių kalbų, kuria kalba apie 100 milijonų gyventojų ir kuri yra daugelio tarptautinių organizacijų oficiali arba darbo kalba.

Šiemet Medelyno progimnazija Frankofonijai skyrė parodą – konkursą “La France en LEGO”. Nuo vasario 13 d. iki kovo 31 d. Lietuvos ugdymo įstaigos siuntė savo mokinių kūrybinius darbus. Jų sulaukėme iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Mažeikių, Kupiškio, Šeduvos, Jonavos, Šiaulių, Kretingos, Alytaus, Marijampolės, Joniškio, Plungės, Rietavo miestų ir rajonų ugdymo įstaigų. Į konkursą įsitraukė ir priešmokyklinukai, ir gimnazistai. Iš viso kūrybinius darbus individualiai ar porose kūrė net 159 priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai! Konkursu buvo siekiama ugdyti mokinių domėjimąsi prancūzų kalba, Prancūzijos bei frankofoniškų šalių kultūra, didinti mokinių motyvaciją ir norą mokytis prancūzų kalbos.

Įsitikinome, kad Lietuvos mokiniai tikrai kūrybingi ir išradingi! Džiaugiamės, kad LEGO kaladėlės virto eifeliais, triumfo arkomis ar kitais prancūziškais simboliais. Konkurso komisija vertindama pateiktus darbus atsižvelgė į kūrybiškumą, darbo kompoziciją ir jos originalumą, temos interpretaciją.

SVEIKINAME NUGALĖTOJUS IR JUOS RUOŠUSIUS PEDAGOGUS!

PARODOS – KONKURSO
„LA FRANCE EN LEGO LAUREATAI
2023-04-07

(1-4 KL.) KATEGORIJA