Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Projektas “Tos baltos baltos Kalėdos”

Projektas “Tos baltos baltos Kalėdos”

2017 m. gruodžio 1-21 dienomis  mokytojos Sonata Daugėlienė, Snieguolė Gedminienė, Gražina Jurkšaitienė ir Daiva Žalienė organizavo ir vykdė projektą „Tos baltos baltos Kalėdos“ su 1b ir 2a klasės mokiniais.

Projekto metu vaikai domėjosi lietuvių liaudies tradicijomis, susijusiomis su Kalėdų laukimu. Sužinojo, kaip anksčiau buvo ruošiamasi gražiausiai žiemos šventei, kokie darbai nudirbami, kokiais žaislais puošiamos eglutės. Integruotų pamokų metu vaikai gamino lietuvių liaudies  tradicinius žaisliukus, mokėsi liaudies šokių ir žaidimų.

Progimnazijos muziejuje mokiniai išbandė senovinius darbo įrankius, klausėsi pasakojimų apie eglutės puošimo ypatumus, susipažino su muziejuje saugomais senaisiais žaisliukais. Vaikai  papuošė eglutę savo pagamintais žaisliukais.

Projektas baigėsi popiete, kurios metu vaikai dainavo senovines Kalėdines dainas, žaidė lietuvių liaudies žaidimus.

Prancūzų kalbos viktorina Medelyno progimnazijoje

Kovo 20-ąją – tarptautinę Frankofonijos dieną – į Medelyno progimnaziją susirinko net šešių miesto progimnazijų …