Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Prancūzų kalbos viktorina Medelyno progimnazijoje

Prancūzų kalbos viktorina Medelyno progimnazijoje

Kovo 20-ąją – tarptautinę Frankofonijos dieną – į Medelyno progimnaziją susirinko net šešių miesto progimnazijų 6-8 kl. mokinių komandos. Jų laukė viktorina „La France et le français“ („Prancūzija ir prancūzų kalba“). Sveikinimo žodį susirinkusiems mokiniams ir mokytojams tarė progimnazijos direktorė Ingrida Mazrimienė. Mokyklos vadovė džiaugėsi gabiais mokiniais, jų pasirinkimu mokytis vienos gražiausių kalbų, nes prancūzų kalba yra politikos, kultūros, meno, mados ir grožio kalba, o Paryžius – pats lankomiausias miestas pasaulyje. Pirmoje dalyje komandų laukė klausimai apie Prancūzijos kultūrą, geografiją, madą, meną, antroje – pasitikrinome žodyno ir gramatines žinias. Viktorinos klausimai buvo patys įvairiausi, o komandos nenusileido viena kitai – vyko atkakli kova. Kol mokytojos tikrino komandų atsakymus ir aiškinosi viktorinos nugalėtojus, mokinių komandos atliko kūrybinę užduotį, kurioje turėjo atsispindėti FRANKOFONIJA, ŽEMĖ IR LAIMĖ, nes būtent šios įsimintinos datos minimo kovo 20-ąją dieną.

Medelyno progimnazijai atstovavo šeštokės Mingailė ir Viktorija, septintokės Gabrielė ir Ieva bei aštuntokės Ugnė ir Meda. Merginoms atiteko III-oji vieta! Mūsų komandai iki antrosios vietos pritrūko tik vieno taško! Labai džiaugiamės savo žiniomis ir pasiektu rezultatu! Viktorinos metu pagilinome žinias apie Prancūziją, pasisėmėme teigiamų emocijų, dar kartą įsitikinome, kokia graži prancūzų kalba. Labai dėkoju viktorinos vedėjui Danieliui, šauniesiems pagalbininkams Deimilei ir Vaigirdui. MERCI BEAUCOUP!

Frankofonijos mėnuo artėja į pabaigą, tačiau jam skirti renginiai dar nesibaigia. Kviečiame aktyviai dalyvauti mūsų progimnazijos organizuojame respublikiniame konkurse „Mano gražiausias Eifelio bokštas“ („Ma tour Eiffel est la plus belle“). Konkurso nugalėtojus sveikinsime ir kūrybiniais darbais grožėsimės balandžio viduryje.
Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė

Taip pat skaitykite

Pavasario atostogos Prancūzijoje.

Jau antrus metus iš eilės pavasario atostogas prancūzų kalbos besimokantys mokiniai praleidžia kelionėje. Pakeliui į …