Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Prancūzų kalbos savaitė Šiauliuose: išradingai, linksmai, PRANCŪZIŠKAI!  

Prancūzų kalbos savaitė Šiauliuose: išradingai, linksmai, PRANCŪZIŠKAI!  

Kovo 20-ąją minima tarptautinė Frankofonijos diena, tad neatsitiktinai kovo mėnuo visoje Lietuvoje turtingas įvairiais renginiais: konkursais, parodomis, paskaitomis apie Prancūziją, jos kalbą, kultūrą. Prancūzų kalbos savaitė Šiauliuose taip pat džiugino renginių gausa. Vasario 28 d. Jovaro progimnazijoje vyko Šiaulių miesto mokyklų 6-8 kl. mokinių prancūzų k. vertimo konkursas. Jame trečiąsias vietas užėmė IEVA VICKAITĖ (6m) ir MEDA VERIANKAITĖ (7k). Kovo 1 d. dalyvavome Juliaus Janonio gimnazijoje organizuotame orientaciniame žaidime „Prancūziškieji Šiauliai“. Prancūziško kino gerbėjai Šiaulių dailės galerijoje galėjo mėgautis Prancūzų instituto dovana – filmu „Gardumynas“ („Délicieux“). Kovo 2 d. Šiaulių miesto saldainių fabrike „Rūta“ dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Šokolado kelionė prancūziškai“ („Le voyage du chocolat en français“). Didždvario gimnazijos mokinės Gabija ir Kotryna moksleivius prancūziškai supažindino su šokolado atsiradimo istorija, gamybos ypatumais, „Rūtos“ fabriko istorija. Kovo 3 d. savanoriavimo Prancūzijoje įspūdžiais ir patarimais pasidalino Didždvario gimnazijos alumnas, dabar jau studentas, Vilius Aksomaitis. Na o prancūzišką savaitę vainikavo degustacinė vakarienė restorane „Trys“. 

Prancūzų kalbos savaitė pasibaigė, tačiau renginiai, konkursai ir malonios akimirkos – tikrai ne. Kviečiame aktyviai dalyvauti mūsų progimnazijos organizuojame konkurse „Prancūzija iš LEGO“ („La France en LEGO“). Konkurso kūrybiniais darbais grožėsimės balandžio pradžioje. 

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė

Taip pat skaitykite

Erasmus+ KA229 projekto „Eco-Warriors Small-Steps” vizitas Bulgarijoje

2023 m. kovo 19-25 d. d. penki mokyklos pedagogai dalyvauja tarptautinio Erasmus+ KA229 projekto „Eco-Warriors …