Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Pokalbis – diskusija „Ar negalia gali tapti galia?“

Pokalbis – diskusija „Ar negalia gali tapti galia?“

2023 m. vasario 7 d. progimnazijoje viešėjo gamtamokslininkė – fizikė, Ma`G studijos įkūrėja, jungianti aktyvius visuomenininkus, siekiančius pagerinti žmonių su negalia gyvenimo kokybę, tam tikrų NVO sektorių partnerė Ernesta Bagdonaitė bei Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos filialo Aplinkos apsaugos departamente vadovė Dijana Rupeikienė. Viešnios supažindino mokinius su negalios sąvoka, jos rūšimis, pasakojo, su kokiomis problemomis ir iššūkiais susiduria žmonės, turintys vienokią ar kitokią negalią, pateikė realių pavyzdžių ir istorijų. Taip pat kvietė moksleivius įsijungti į įvairias akcijas ir iniciatyvas, skirtas palaikyti ir atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių turinčių negalią problemas, pabūti bendrystėje. Susitikimas prabėgo kaip viena akimirka, tiek daug liko dar neišsakyta. Mokinių reakcijos ir įspūdžiai parodė, kad būtina apie tai kalbėti, šviesti jaunus žmones, juk įtraukusis ugdymas ir jo koncepcija orientuota ne tik į pedagogus, mokyklų administracijas, svarbiausia jo dalis yra mokiniai: kaip jie priims, kaip bendraus ir gyvens su kiek kitokiu bendraklasiu, draugu.

Kaip sakė gerb. Dijana Rupeikienė: „Tik tolerancija ir pagarba vienas kitam gali išskleisti bendrystės tiltus“.

SKU mokytoja Vilma Vaitekutienė

Taip pat skaitykite

 KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …