Pagrindinis / Karjeros centro renginiai / Pažintinis vizitas UAB „Baltik vairas“

Pažintinis vizitas UAB „Baltik vairas“

Gegužės 18 d. su ketvirtokais lankėmės UAB „Baltik vairas“ – didžiausioje dviračių gamykloje Šiaurės Europoje, kurios gaminių kokybė vertinama ir pripažįstama visoje Europos dviračių rinkoje. Pažintį su įmone mums pravedė darbuotoja Jūratė Sobutienė. Paskaitos metu sužinojome, kad dviračių gamybos įmonės Šiauliuose istorijos pradžia siekia 1948 metus, o dabartinė įmonė UAB „Baltik vairas“ įsteigta 1993 m. Vienos didžiausių Šiaulių regiono pramonės įmonių veiklos kryptis – dviračių komponentų dažymas, dekoravimas ir dviračių surinkimas. Bendrovė siekia pirmauti savo srityje ir investuoja į naujausias technologijas, sistemas, produktus, tokius kaip 3D projektavimas ir spausdinimas, šiuolaikiniai dizaino ir dekoro sprendimai, LEAN valdymas, elektrinių dviračių vystymas ir kt. Pagrindinės bendrovės rinkos yra Olandija ir Vokietija. Šiuo metu įmonėje dirba 600 darbuotojų. Per metus pagaminama apie 320 tūkst. dviračių.

Stebėjome, kaip vyksta dviračio detalių dažymo prosecas. Gamyklos cechuose pamatėme, nuo kokių dalių/detalių pradedamas surinkti dviratis. Pastebėjome, kad visos surinkimo operacijos turi būti atliekamos atidžiai, kokybiškai, greitai. Visuose dviračių surinkimo etapuose labai svarbus komandinis darbas.

„Baltik vairas“ gamina ir elektrinius dviračius bei specialios paskirties dviračius (tandemus, triračius ledams, pramonėje naudojamus dviračius ir pan.). Jų atitiktis Europos Sąjungos standartams ir kitiems saugumo reikalavimams tikrinama specialioje bandymų laboratorijoje – stebėjome, kokie vyksta bandymai su dviračiais.

Apsilankymas dviračių gamykloje mums labai patiko, paliko didelį įspūdį ! Ačiū Kornelijos mamytei už pažintinio vizito suorganizavimą.

Mokinius lydėjo klasės auklėtoja B. Šiušienė, karjeros specialistė R. Balčiūnienė.

Taip pat skaitykite

VAIKO SVEIKATA – SVEIKATAI PALANKUS MAISTAS