Pagrindinis / Mokyklos metraštis / (Ne)pažįstamoji viešnia iš Slovėnijos ir integruota vokiečių-anglų-pasaulio pažinimo pamoka „Mano namai – mano planeta Žemė“

Balandžio 22 dieną pasaulis mini motinos Žemės dieną. Šią dieną žmonės kviečiami vienytis ir keisti savo įpročius dėl mūsų planetos – mūsų namų- išsaugojimo.

Ta proga 6K klasės mokiniai per vokiečių kalbos pamoką sulaukė viešnios iš labai gražaus planetos Žemės kampelio, Slovėnijos. Į pamoką prisijungusi vokiečių kalbos mokytoja Ana Fon, su visais pasisveikino lietuviškai. Vaikų veiduose iškart nušvito šypsenos. Ana trumpai, bet su nostalgija prisiminė savo vizitą mūsų mokykloje prieš keletą metų.
Pamoką pradėjome trumpu video siužetu apie mūsų planetą ir jos likimą… Po jo susimąstėme, – ką galėtume padaryti kiekvienas, kad  Žemės neištiktų tragiškas likimas?! Mokiniai puikiai žino, kad norint kažką keisti, reikia pradėti nuo savęs, – nešiukšlinti, rūšiuoti atliekas, sodinti medelius, taupiai naudoti elektros energiją ir t.t.
Pamokos metu išmokome ir naujų, su aplinkosauga susijusių, vokiečių kalbos žodžių. Antrus metus vokiečių kalbos besimokančių 6K, kalbų klasės, mokinių jau nestebina šių kalbų panašumas. Eilinį kartą įsitikiname, kad anglų kalba labai padeda mokytis vokiečių kalbos.
Išsiskirdami žadėjome vieni kitiems, kad su gamta elgsimės atsakingai ir pagarbiai.

Parengė mokytoja Ingrida Zibulskienė

KALĖDOS PRANCŪZIŠKAI.

Pasitikdami gražiausias metų šventes prancūzų kalbos besimokantys mokiniai įsitraukė į projektą „Kalėdos prancūziškai“ („Le Noël …