Mokinių parlamentas dalyvavo komandos formavimo mokymuose

Š. m. gegužės 2 d. Medelyno progimnazijoje vyko komandos formavimo mokymai Mokinių parlamento nariams. Mokymuose dalyvavo 23 nariai iš 5-8 klasių, o mokymus vedė jaunimo edukatorius Roman Šarpanov.

Mokymų tikslas buvo suburti komandą, kurioje kiekvienas narys turėtų galimybę susipažinti vienas su kitu, pabendrauti neformaliojo aplinkoje, išmokti dirbti komandoje bei suprasti, kokie yra mokinių parlamento privalumai ir trūkumai. Mokymai prasidėjo nuo susipažinimo žaidimo „Human bingo“, kuriame kiekvienas mokinys turėjo su visais kitais mokiniais pabendrauti, sužinoti vardus ir išskirti vieną jų bruožą bei jį užfiksuoti.

Antroje dalyje mokiniai pasiskirstė į komandas ir Lego serious play pagalba dirbo komandose, bandydami sukurti bendrą lego kūrinį. Šio žaidimo metu išryškėjo lyderių poziciją. Po žaidimo edukatorius kartu su komandomis diskutavo, kas yra komanda, kokios savybės reikalingos būti komandos nariu ir pan.

Trečioje dalyje mokiniai komandose dirbo nagrinėdami tris užduotis: kokius dalykus norėtų tobulinti mokinių parlamento veikloje, kas įvyktų jei šie dalykai būtų patobulinti ir kokiomis priemonėmis reikia šito siekti. Ypatingas dėmesys buvo skirtas atsakomybei, darbų paskirstymo svarbai ir pasitikėjimui vienas kitu. Po šio etapo mokiniai kartu su edukatoriumi diskutavo renginių organizavimo tema.

Po mokymų kiekvienas mokinys reflektavo apie tai, kas jiems pasirodė svarbu. Jie akcentavo šiuos dalykus: drąsa išsakyti savo nuomonę, buvo naudinga sužinoti, kaip galima patobulėti, susipažino ir susibendravo su mokiniais iš kitų klasių, suprato, ką reiškią komandiškumas, džiaugėsi, kad pavyko rasti ryšį ir susikalbėti vienas su kitu, suprato, kokių priemonių galima imtis, kad spęsti problemas.

Šių mokymų esmė buvo per žaidimą leisti mokiniams pajusti komandiškumą ir bendravimo privalumus, tokiu būdu mokiniams atsirado drąsa, ryžtas veikti bei toliau tobulėti.

Parengė profesinio orientavimo konsultantė Monika Domeikienė

Taip pat skaitykite

Gražiausio Helovino moliūgo paroda-konkursas

Gražiausio Helovino moliūgo paroda-konkursas vyko spalio 23-25 dienomis.Džiaugėmės mokinių, tėvelių, senelių kūrybiškumu, išradingumu. Konkurse dalyvavo …