Pagrindinis / Karjeros centro renginiai / Medelyno progimnazijos karjeros savaitė 2019

Medelyno progimnazijos karjeros savaitė 2019

Š. m. gegužės 24 d. Medelyno progimnazijoje vyko „Karjeros savaitė 2019“, kurioje dalyvavo Medelyno progimnazijos bei kitų progimnazijų mokiniai. Karjeros savaitės metu vyko daug įdomių, kūrybingų bei aktyvių veiklų, susijusių su ateities karjera, savęs pažinimu ir t.t. Karjeros savaitę organizavo profesinio orientavimo konsultantė Monika Domeikienė ir mokinių parlamentas.

Gegužės 20 d. 5 klasės mokiniai susipažino su bitininko profesija. Bitininkė Ilona Rathosi vedė edukaciją „Medaus kelias“, kurioje pateikė įdomių faktų apie bites, medų ir kitus su bitininkyste susijusius dalykus. Mokiniai ne tik teoriškai domėjosi apie bitininkyste, bet ir praktiškai pabandė įsijausti į bitininko profesiją, užsivilkdami bitininko kostiumą ir susipažindami su jo darbo priemonėmis. Edukacijos metu mokiniai gaminosi žvakes iš vaško, o užsiėmimo pabaigoje gavo dovanų medaus.

Gegužės 21 d. vyko karjeros užsiėmimas „Karjeros akiniai“, kurį vedė 8 klasės mokinės Gabrielė Vainauskaitė ir Armida Barzinskytė. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėjo Žinių radijo laidas „Ar būreliai gali tapti sėkmingos karjeros pradžia?“, „Kokiame amžiuje galvoti apie karjerą?“, „Kodėl svarbu tinkamai pasirinkti karjerą?“, „Kaip „pasimatuoti“ geidžiamą specialybę?“. Šio užsiėmimo metu mokiniai įdėmiai žiūrėjo laidas ir diskutavo apie ateities karjerą: kodėl svarbu lankyti būrelius, kas lemia karjeros pasirinkimą, kada tinkamiausia pradėti rūpintis profesijos pasirinkimų, kaip pomėgiai siejasi su karjera ir t.t.  Užsiėmimas buvo skirtas 5-8 klasių mokiniams.

Tą pačia dieną vyko Šiaulių miesto protmūšio „Ar gerai pažįsti profesijas?“ Sandoros progimnazijoje. „Medeliniečių“ komanda, kurią sudarė Odeta Šidlauskaitė (8b), Aistė Šarkutė (8b), Gytė Labanauskaitė (7b), Emilis Seirackas (7b) ir Kornelija Liogytė (7b), užėmė I vietą ir tapo nugalėtojais bei gavo prizą – ledų gaminimo edukaciją.

Gegužės 22 d. Medelyno progimnazijoje vyko karjeros ugdymo praktikumas „Aš aš laimingas?“, kurį vedė asociacijos „Karjeros kodas“ prezidentė Kristina Urbonienė. Karjeros praktikume dalyvavo Šiaulių miesto karjeros specialistai ir mokiniai. Renginio tikslas buvo formuoti gebėjimą atlikti praktinius pratimus, padedančius pasijusti laimingais. Renginio metu mokiniai kartu su karjeros specialistais žaidimo forma kalbėjo apie karjerą, pasirinkimus, pomėgius bei sėkmę lemiančius dalykus. Mokiniai apie karjeros praktikumą atsiliepė labai teigiamai ir sakė: „kad tai buvo renginys, kuris įkvėpė ir padėjo suprasti, kaip siekti tikslo“.

Tą pačią dieną buvo filmuojamas interviu apie karjeros pasirinkimus, kalbama apie tai, ko reikia, kad karjera būtų sėkminga, kas lemia mūsų pasirinkimą renkantis profesiją ir pan. Interviu metu buvo kalbinti ir mokiniai, ir mokytojai.

Gegužės 23 d. buvo skirta Medelyno progimnazijos 1-8 klasių pokalbiams apie profesijas, pokalbis vyko naudojant protmūšio metodą. Renginio vedėjos, 8 klasės mokinės Odeta Šidlauskaitė ir Aistė Šarkutė, aktyviai kalbino visus mokyklos mokinius ir kalbėjo apie įvairias profesijas. Mokinių emocijos buvo pozityvios ir smagios.

Gegužės 24 d. vyko Karjeros savaitės aptarimas su mokinių parlamentu apie įvykusius renginius. Reflektavome apie tai, kas pasisekė, o kur dar reikia tobulėti. Mokiniai džiaugėsi turėję galimybę organizuoti ir vesti renginius, tikslai pasiekti ir asmeninė kompetenciją patobulinta.

Taip pat skaitykite

Kvietimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.