Pagrindinis / Svarbi informacija ! / „Maltiečių sriubos“ akcija Saulės mieste

„Maltiečių sriubos“ akcija Saulės mieste

Mieli kolegos, Šiaulių maltiečiai su dideliu entuziazmu ruošiasi 10-ajai “Maltiečių sriubos” akcijai, kuri vyks gruodžio 12 dieną, šeštadienį nuo 11 val. iki 14 val. prekybos centre „Saulės miestas“ . Prekybos centro prieigose Krašto apsaugos 6-osios kuopos savanoriai įrengs palapines, kuriose paaukoti atėję mūsų miestiečiai bus vaišinami gardžia sriuba. Ją išvirs restoranas „Fortas“, picerijos: „Čili “, „Charlie“, „ La Crepe“ bei UAB „ Averita “.

Pačiame prekybos centre, prie Kalėdoms jau papuoštos eglutės vyks koncertas, į kurį su specialiai šiai progai parengta programa atvyksta operos primadona Judita Leitaitė.

Artėjančių švenčių nuotaiką kurs ir 1-osios vaikų muzikos mokyklos saksofoninkų kvintetas bei „Juventos“ progimnazijos dainorėliai.

Krepšinio mylėtojams taip pat ruošiama maloni staigmena – paaukoti seneliams ir pasilabinti su savo gerbėjais prieš labai svarbias rungtynes išvykoje ateis „Šiaulių“ klubo krepšininkai ir vadovai.
Akcijoje dalyvaus 40 maltiečių savanorių – moksleivių iš Medelyno progimnazijos, Šalkauskio ir Didždvario gimnazijų, studentų iš Šiaulių universiteto. Kai kuriems tai bus pirmasis savanorystės egzaminas daugiau kaip 900 metų gyvuojančioje, vienos seniausių pasaulyje labdaros organizacijų – Maltos ordino – įkurtoje pagalbos tarnyboje (MOPT).
Kad vieniša senatvė sulauktų daugiau visuomenės rūpesčio ir užuojautos, Lietuvos maltiečiai jau dešimti metai visoje šalyje prieš Kalėdas organizuoja „ Maltiečių sriubos“ akciją, kurios metu pasakoja apie šios organizacijos globojamus senolius, renkamos lėšos maltietiškos sriubos lėkštei.

Žinoma, kad maltietiškos sriubos lėkštė yra simbolis. Dviem tūkstančiams trims šimtams savo globotinių maltiečiai savanoriai už paaukotas lėšas ištisus metus nuveža įvairesnio karšto maisto.

Kartais tai būna vienintelis tų žmonių valgis, nes savų pinigų, užmokėjus už būstą ir vaistus, maistui nebelieka.

„ Maltiečių sriubos“ akcija, kuri paprastai vyksta septyniolikos Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse ar kitose erdvėse, jau tampa vietos bendruomenių solidarumo švente. Kavinės, restoranai, picerijos verda ir dovanoja sriubą, koncertuoja savanoriai muzikos atlikėjai.

Daug metų šios akcijos globėjas yra Prezidentas Valdas Adamkus. Ir šiais metais gruodžio pirmąją jis užsijuosė prijuostę su Maltos kryžiumi, prieš įpildamas pirmąją, simbolinę, maltietiškos sriubos lėkštę garbaus amžiaus vilnietei. Miestuose pirmąją lėkštę įpila merai. To tikimės ir Šiauliuose. Laukiame garbingų svečių. Ateikite ir pakvieskite savo šeimas, draugus, kaimynus, kad ir Šiauliuose “Maltiečių sriubos” akcija taptų bendruomenės švente.

Dėl priėmimo į PUG, 1 ir 5 klases

Šiaulių Medelyno progimnazijos administracija