Kvalifikacinė kelionė

Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šiaulių miesto savivaldybes viešosios bibliotekos skyrius 2019 m. įgyvendino projektą,,Bibliotekos ir partnerių kompetencijų stiprinimas: asmens duomenų apsauga”. Lietuvos bibliotekininkų draugijos Siaulių miesto savivaldybes viešosios bibliotekos skyrius organizavo kvalifikacinę kelionę į Malmes (Svedija) ir Kopenhagos (Danija) bibliotekas, į kurią pakvietė ir Medelyno progimnazijos bibliotekininkę Janiną Vadeikienę.

 Danijos ir Švedijos darbuotojų prezentacijas keitė Lietuvos projekto dalyvių pranešimai.Pasikeista naudinga informacija.

Danijos bibliotekoje atskiras dėmesys skiriamas bendruomenėms, jaunimui ir šeimoms. Joms su visų amžiaus grupių vaikais sudarytos sąlygos leisti laiką.Biblioteka prioritetą teikia skaitmeninei veiklai, medijai.Stipri informacinių technologijų sritis,vystomos bibliotekos inovatyviomis informacinėmis technologijomis paremtos paslaugos.

Išvykos metu aplankėme  Malmės viešąją biblioteką, kuri sujungta iš trijų pastatų. (www.malmo.se/stadsbibliotek) Čia  dirba 123 darbuotojai, o per metus apsilanko virš  milijono lankytojų. Modernioje bibliotekoje galima ne tik paskaityti įvairiausių knygų, žurnalų, paklaustyti audio knygų ar muzikos, naršyti internetinėje erdvėje, bet taip pat įrengtos patalpos 0-8 ar 9-13 m. vaikams, konferencijoms, parodoms. Galima naudotis sparčiu belaidžiu interneto tinklu, skaityti elektronines knygas, pasikviesti specialisto pagalbą. Dalį paslaugų atlieka robotai.

Bendradarbiavimas su kitų šalių  specialistais ypač buvo naudingas ir turiningas.

Taip pat skaitykite

Akcija ,,Papuoškime mokyklą“

Medelyno progimnazijos priešmokyklinukai kartu su mokytojomis rudenį prie mokyklos langų esančioje pievelėje pasodino apie 500 …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.