Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Kaziuko kermošius

Kaziuko kermošius

Kovo 1-4 dienomis  2i, 2m, 3i, 3m klasėse vyko projektas „ Kaziuko kermošius“. Projektą organizavo Šiaulių Medelyno progimnazijos 2i klasės mokytoja Snieguolė Gedminienė, 2m klasės mokytoja Laimutė Adamonienė, 3i klasės mokytoja Birutė Šiušienė, 3m klasės mokytoja Aušrinė Stonienė.

Projekto metu mokiniai sužinojo apie šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo dieną,  susipažino su Kaziuko mugės tradicijomis, senoviniais ir šiuolaikiniais amatais. Veikė Kaziuko mugės amatų dirbtuvėlės. Trečiokų mokytojos Aušrinė ir Birutė pravedė edukacinį užsiėmimą „Paukšteliai iš pakulų“. Mokiniai plačiau sužinojo apie pakulas, jų paskirtį; pasigamino paukštelius iš pakulų, juos papuošė.

Penktadienį organizuota Kaziuko mugė. Klasėse  stalai buvo pilni tradicinių šios šventės gaminių, o už stalų – jų pardavėjai:  antrokai ir trečiokai. Akį džiugino įvairūs vaikų pagaminti  darbeliai iš popieriaus, papuošalai.  Kiekvienas mugės dalyvis stengėsi parduoti savo prekę ir įsigyti jam patinkančią.

Pradinių klasių mokiniai ne tik turėjo progą parodyti savo gebėjimus, išmonę, bet ir įgyti verslo žinių įkainuodami gaminius  ir juos parduodami. Visi šventės dalyviai džiaugėsi gražia ir džiugia pavasario švente.

RESPUBLIKINĖ MAŽOJI LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

2024 m. kovo 20 d. Medelyno progimnazijoje vyko tradicinė respublikinė mažoji lietuvių kalbos olimpiada. Olimpiados …