rpt

Jubiliejinė DofE programos apdovanojimų ceremonija

Rugpjūčio 23 ir 24 dienomis Vilniaus universiteto botanikos sode vyko „The Duke of Edinburgh’s International Award” (DofE) programos apdovanojimų ceremonija. Per dvi dienas 300 jaunų žmonių iš visos Lietuvos apdovanoti aukso, sidabro ir bronzos lygio ženkleliais ir tarptautiniais sertifikatais. DofE apdovanojimus įteikė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Ramūnas Skaudžius ir Agnė Kudarauskienė, Jungtinės Karalystės gynybos atašė Steve Gleisinger ir Britų pramonės ir prekybos rūmų steigėjas Lietuvoje, Karalienės Elžbietos II apdovanotas Britų imperijos ordinu, Chris Butler.

Šiais metais iš viso įteikti 4 aukso apdovanojimai. Aukso ženklelius atsiimantys jauni žmonės, jų siekdami, daugiau nei 300 val. savanoriavo, sportavo, tobulino talentus, įveikė net 4 dienų žygį.

Sidabro ženklelius atsiėmė 54, bronzos – 242 mokiniai. Šventė subūrė programos dalyvius, jų mokytojus, savanorius ir kitus programą palaikančius žmones.

The Duke of Edinburgh’s International Award – DofE apdovanojimai – yra tarptautinė neformaliojo ugdymo(si) programa jaunimui. Programa pradėta 1956-ais metais Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip) Didžiojoje Britanijoje ir nuo tada prie jos prisijungė jau daugiau nei 130 šalių. Šiuo metu programoje dalyvauja 1,3 mln. jaunų žmonių.

DofE programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų 14–24 metų jaunimui praktinių gyvenimiškų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. Dalyvavimas programoje skatina ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti tarptautinį įvertinimą.

Lietuvoje programa įgyvendinama nuo 2006 m., tad šiemet švenčia 15 metų gimtadienį. Šiuo metu programoje dalyvauja 97 mokyklos ir daugiau nei 2000 dalyvių, jiems veiklose padeda apie 300 mokytojų.

Šiaulių Medelyno progimnazija programą įgyvendina nuo 2018 metų. Didžiuojamės , kad šiais metais bronzos ženklelio apdovanojimo pasiekė  net 11 Medelyno progimnazijos mokinių :

Austėja Riukaitė , Emilija Liutikaitė , Kamilė Žalytė , Titas Kudulis, Audrius Klusas, Arneta Bukantytė , Rusnė Barzinskytė, Ugnė Putramentaitė , Beatričė Karūžnaitė, Luka Balčiūnaitė, Toma Brazauskaitė.

Net ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo vieno žingsnio……

Medelyno progimnazijos DofE komanda : Jurgita Girkantienė , Gintaras Slipkus, Ingrida Mazrimienė , Sonata Daugėlienė .

Taip pat skaitykite

Moksleivius aplankė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė Kristina ir policijos bičiulis Amsis

2021-12-10 Medelyno progimnazijos, pradinių klasių moksleivius aplankė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnė Kristina ir …