Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Išvyka į optikos saloną ,,Fielmann“

Išvyka į optikos saloną ,,Fielmann“

Mūsų akys, kaip mėgstama sakyti, yra sielos veidrodis ir langas į pasaulį. O ar daug apie jas žino trečiokai ?

3a klasės mokinio Fausto mamytė Renata spalio 20d. pakvietė apsilankyti optikos salone „Fielmann“. Tai vienas didžiausių optikos tinklų Europoje ir absoliutus lyderis Vokietijoje. Šiame salone kvalifikuotos darbuotojos papasakojo apie akinius: pirmieji akiniai, pagaminti iš tamsintų dūminio kvarco plokštelių, atsirado XII a. Kinijoje. Jų paskirtis buvo apsaugoti akis ne nuo saulės, o nuo aplinkinių. Įdomu buvo išgirsti ir tai, jog piratai naudojo akių raiščius tam, kad galėtų greitai adaptuotis denyje ir po juo. Taip viena akis priprasdavo prie ryškios šviesos, kita – prie prieblandos. Trečiokus nustebino, kad per visą savo gyvenimą mes matome vidutiniškai 24 mln. skirtingų atvaizdų. Jie sužinojo, kas gadina mūsų akis ir kas padeda jas apsaugoti . Kiekvienam buvo patikrintas regėjimas. O dar ir laimės ratas pilnas dovanų! Dėkojame Fausto mamytei Renatai už suorganizuotą išvyką.

Klasės mokytoja Laimutė Račkauskienė

2023 12 09 d. 2s mokinukai kartu su tėveliais aplankė Kretingos muziejaus Tradicinių amatų centrą, …