Iniciatyva „Aktyviai, draugiškai, sveikai“ 2020

Iniciatyvos savaitė „Judėjimo galia“

Medelyno progimnazijos pradinių klasių mokiniai kartu su mokyklos bendruomene prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“.  Iniciatyvos tikslas – atkreipti mokyklų bendruomenių (ypač) mokinių dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą. Pirmąją savaitę skyrėme fiziniam aktyvumui. Oras buvo puikus. Veiklas vykdėme lauke pertraukų metu.  Mankštų metu mokėmės kvėpavimo, atsipalaidavimo pratimų, žaidėme judriuosius žaidimus.

Visuomenės sveikatos specialistė A. Dabkevičiūtė

Iniciatyvos savaitė „Vaisių, daržovių nauda sveikatai“

Šią savaitę pagrindinis dėmesys buvo skiriamas daržovėms, vaisiams ir uogoms, kurie užima svarbią vietą subalansuotoje mityboje. Jų naudos žmogaus organizmui propagavimui 1-4 klasių mokinius, jų tėvelius kvietėme užkandžių dėžutes papildyti sezoninėmis daržo ir sodo gėrybėmis, pasidalinti užkandžių dėžučių idėjomis. Pertraukų metu mokiniai kartu su mokytojais svėrė atsineštas daržoves ir vaisius, rengė lankstinukus „Vitaminų stalas“. Mokiniai pristatė pranešimus klasės draugams „Kodėl svarbu valgyti daržoves ir vaisius“. Visuomenės sveikatos specialistė dalinosi savo žiniomis, atsakė į mokinių pateiktus klausimus ir skaitė pranešimą „Nuspalvink užkandžių dėžutę vaivorykštės spalvomis“.

Visuomenės sveikatos specialistė A. Dabkevičiūtė

 

Iniciatyvos savaitė „Asmens ir burnos higienos svarba“

Savaitę skyrėme temai – „Asmens ir burnos higienos svarba“. Asmens higiena padeda saugoti ir stiprinti sveikatą yra viena iš infekcijų kontrolės priemonių. Taisyklingas veido kaukės dėvėjimas, rankų higienos reikalavimų laikymasis – ypatingai svarbus suvaldant COVID-19 infekcijos plitimą. Užsiėmimų metu mokytojai kartu su visuomenės sveikatos specialiste diskutavo apie taisyklingą veido kaukių dėvėjimą, asmens, tinkamą rankų, burnos higieną. Supažindinome vaikus su veido kaukių dėvėjimo taisyklėmis, priminėme kosėjimo, čiaudėjimo etiketą, pakartojome rankų plovimo instrukciją.  Mokėme kaip taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus. Skyrėme dėmesį akims, atlikdami akių mankštos pratimus.

Visuomenės sveikatos specialistė A. Dabkevičiūtė

Iniciatyvos savaitė „Miego galia“

Netinkami miego įpročiai yra viena iš dažnų problemų, su kuria susiduria mūsų visuomenė, o ypač vaikai ir paaugliai. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, miegas yra vienas svarbiausių fizinės sveikatos komponentų, kurio pagrindinė funkcija – atkurti organizmo jėgas. Dėl šios priežasties miegas gyvybiškai būtinas kiekvieno žmogaus fizinei, psichinei ir emocinei gerovei palaikyti.

Paskutinę iniciatyvos savaitę skyrėme  miego svarbai. Visą savaitę vaikai dainavo, klausėsi lopšinių lietuvių, anglų kalba. Iš įvairių medžiagų gamino darbelius: svajonių pagalvėles, pižamas, miego maišelius. Pradinių  klasių mokiniai pildė miego dienyną, klausimynus apie miegą, kuriuos  vėliau aptarė.  Rengė pristatymus klasėse, vyko pokalbiai apie  visaverčio ir kokybiško miego svarbą vaiko sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė A. Dabkevičiūtė

Taip pat skaitykite

Ypatinga dovana Mamos dieną

Gražiausią pavasario šventę – Mamos dieną, kiekvieną mamą pradžiugina vaikų dovanotos gėlės, parodytas dėmesys, ištarti …