Pagrindinis / Pasiekimai / Mokyklos vykdomi projektai / Goethe instituto projektas: Vokiečių kalba su Hans Hase

Goethe instituto projektas: Vokiečių kalba su Hans Hase

Vokiečių kalba su Hans Hase  – motyvuojanti mokymo programa vaikams nuo 6 iki 8 metų. Programa remiasi naujausiomis žiniomis ankstyvojo užsienio kalbos mokymo srityje. Ją specialiai vokiečių kalbos nemokantiems ikimokyklinukams (6–8 metų) 2008-2009 metais parengė ir  sėkmingai išbandė Budapešto Goethe`s institutas. Programa Hans Hase paremta natūraliu vaikų domėjimusi viskuo, kas nauja. Užsienio kalbos jie mokosi panašiai kaip ir gimtosios: klausydamiesi, žiūrėdami ir atlikdami (kalbinius) veiksmus. Vaikai

  • žaidžia
  • dainuoja
  • šoka
  • rimuoja
  • daro darbelius
  • ir dar daug kitų dalykų

Kiškis Hansas dalyvauja visose veiklose ir stengiasi, kad vaikams būtų smagu mokytis. Taip išugdoma palanki nuostata užsienio kalbos atžvilgiu, kuri padeda tvirtus pagrindus tolesniam ir motyvuotam gilinimuisi į kalbas. Dar svarbiau tai, kad vaikams smagu mokytis vokiečių kalbos, kad ugdomas teigiamas jų požiūris į vokiečių kalbą ir kultūrą bei skatinamas atvirumas kitoms kalboms ir kultūroms.

_________________________________________________________________________________________

Kovo 26 dieną mūsų mokykloje lankėsi Goethe instituto inicijuojamo projekto “Deutsch mit Hans Hase” koordinatorė, vokiečių kalbos mokytoja ekspertė Gilma Plūkienė. Ji kartu su kitomis Šiaulių miesto mokytojomis bei Medelyno progimnazijos direktore Ingrida Mazrimiene stebėjo vokiečių kalbos mokytojos Ingridos Zibulskienės vedamą atvirą vokiečių kalbos pamokėlę “Unser Spielzeug”. Mažiesiems “zuikučiams” išsiskirsčius, mokytojos dalijosi įspūdžiais bei savo gerąja patirtimi dirbant su zuikučiu Hansu, diskutavo apie natūralųjį užsienio kalbų mokymo metodą, aptarė daugiakalbystės skatinimo mokyklose svarbą ir su tuo susijusius sunkumus.

Taip pat skaitykite

„MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“

Projekto kompleksinės veiklos analizuos vaikų portretus keliais aspektais: fizinio (aktyvumas, sveika mityba, veiklos ir poilsio …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *