Pagrindinis / Ilgalaikis projektas „Aš skaiTAU“ / Evelinos Daciūtės kūrybos lobyne

Evelinos Daciūtės kūrybos lobyne

Sausio 1-23 dienomis prisijungėme prie tarptautinio projekto „Kartu paskaitykim knygelę“. Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.
Veiklos vykdytos keliais etapais. Pirmiausiai įvykdyta misija “Bibliotekos lobiai”: keli savanoriai mokinukai keliavo į viešąją P. Višinskio biblioteką ir parengė reportažą draugams apie tai, kur mieste yra ši įstaiga, kaip tapti jos skaitytoju, kas gali padėti rasti knygas ir kokie lobiai ten slepiasi. Žinoma, į klasę grįžo ne tuščiomis – su visu kalnu Evelinos Daciūtės knygelių.
Tuomet mokykloje pasirinktinai grupelėmis, patogiai įsitaisę ant jaukių savo pagalvių, vaikai nėrė į autorės kūrybą. Nežinia, gal tos pagalvės, o gal kūriniai vaikus užbūrė, bet tokio atsakingo ir žaismingo skaitymo mes, mokytojos, dar nebuvome regėję. Paskaitę knygeles, vaikai dalinosi įspūdžiais, aptarė labiausiai patikusius veikėjus ir personažus.
Paskutinis suplanuotas darbas – pasitelkus kūrybą, vaizduotę ir išmonę, pagaminti labiausiai patikusį personažą. Vaikų išlaisvinta kūryba žavėjosi ne tik kiti projekto dalyviai, organizatoriai, bet ir pati knygų autorė Evelina.

Taip pat skaitykite

DOVANOS PRADINUKAMS 

Rugsėjo 1-osios proga Šiaulių Medelyno progimnazijos, pirmoko Oskaro Sakalausko tėvelis Gediminas, VIZON miškininkystės paslaugos Lietuvoje …