„Erasmus+” projekto „Healthy steps to better future“ dalyvių susitikimas Italijoje

2019 m. vasario 28 – kovo 3 dienomis Šiaulių Medelyno progimnazijos direktorė Ingrida Mazrimienė, mokytojos Sonata Daugėlienė, Orinta Šalkuvienė ir 7 klasės mokiniai Akvilė Pampikaitė, Medėja Šalkutė, Liudvikas Leišis, Laurynas Šereiva ir Mykolas Venckus dalyvavo „Erasmus+“ KA2 projekto „Healthy steps to better future“ („Sveiki žingsniai geresnės ateities link“) susitikime Italijoje.

Į saulėtąjį Italijos Folinjos miestą susirinko svečiai iš Ispanijos, Graikijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos. Šio susitikimo tikslas – pristatyti savo šalies tradicinį liaudies šokį, pagaminti tradicinį patiekalą, susipažinti su priimančios šalies bendruomene, Italijos švietimo sistema ir pasidalinti gerąja patirtimi.

Nuo pat pirmųjų vizito dienų projekto dalyviai dalyvavo įvairiose sveikai gyvensenai skirtose veiklose: sporto varžybose, konferencijoje, sveiko maisto gaminime. Kiekvienos šalies atstovai gamino savo tradicinius patiekalus. Mūsų mokyklos mokiniai projekto dalyvius vaišino pačių iškeptais avižiniais sausainiais bei dalinosi gaminių receptais. Taip pat viena iš smagiausių veiklų, vykusių susitikimo metu, buvo tradicinių šalies šokių pristatymas. Ši veikla leido dalyviams artimiau susipažinti ir smagiai praleisti laiką.

Laisvalaikiu svečiai vyko į Folinjos (it. Foligno), Spoleto (it. Spoleto)  ir Asyžiaus (it. Assisi)  miestų įžymias vietas. Aplankė Šv. Pranciškaus Asyžiečio baziliką, kuri yra viena iš šešių didžiųjų Romos katalikų bazilikų, pagrindinė pranciškonų ordino šventovė ir piligrimų traukos centras. Keliavo į Trevi miestą, garsėjantį alyvmedžių plantacijomis. Taip pat pamatė didžiausią ir seniausią nuostabaus grožio alyvmedį, kuriam daugiau nei 1700 metų.

Paskutinę vizito dieną šalių partnerių atstovai dalyvavo Folinjos miesto karnavale. Jie stebėjo nepakartojamus šokio, cirko, akrobatikos kolektyvų pasirodymus. Didelį įspūdį paliko nuostabus fejerverkų šou, kurio metu buvo pasveikinti „Erasmus+“ projekto dalyviai.

Visiems projekto dalyviams šis vizitas padėjo pažinti įvairių šalių kultūrą, tradicijas ir papročius, o mokiniai, gyvendami šeimose, dar ir artimiau susipažino su italų kasdienine buitimi.

Kitas projekto „Healthy steps to better future“ susitikimas vyks Lietuvoje.

Direktorė, projekto dalyvė Ingrida Mazrimienė

Taip pat skaitykite

Parengta ugdytinė skaitė pranešimą tarptautinėje konferencijoje

Šiaulių Medelyno progimnazijos technologijų mokytoja metodininkė Aneta Koryznė parengė 7K kl. mokinę  Agnę Papšytę tarptautinei …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.