Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Ekskursija į Tartu, AHHAA mokslo centrą

Ekskursija į Tartu, AHHAA mokslo centrą

Birželio 3 dieną 7i ir 7k klasių mokiniai išvyko į edukacinę ekskursiją maršrutu Šiauliai – Tartu (Estija). Diena prasidėjo labai anksti, kelionė ilga, bet viską atpirko patirti įspūdžiai. Pirmiausia lankėmės AHHAA mokslo centre. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Vien įėjimas į šias patalpas užgniaužia kvapą ir priverčia prisiminti filmus apie ateitį. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia kitaip nei įprastuose muziejuose,  taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską ką norite, išbandykite viską  patys, čia niekas nėra draudžiama. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia galėjome išbandyti veidrodžių labirintą, milžinišką energijos mašiną (Niutono obelis), patirti žemės drebėjimą, nuotykių liftu nusileisti į žemės gelmes, o planetariume susipažinti su mūsų Visatos slėpiniais, visiškai saugiai pasivažinėti dviračiu ant kelių metrų aukštyje ištempto lyno ir suvokti ką jaučia cirko akrobatai.

 Papramogavę AHHAA centre, pasileidome akmenimis grįstomis gatvelėmis po Tartu, seniausią miestą Baltijos šalyse. Miesto senamiestis užbūrė savo unikalumu: Rotušės aikštė ir fontanas “Besibučiuojantys studentai”, skulptūra „Tėvas ir sūnus“, Tomamegi kalva ir įspūdingieji Domo katedros griuvėsiai (XIII-XV amž.), “Velnių” ir “Angelų” tiltai, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Šv. Jono krikštytojo bažnyčia ir senojo Tartu universiteto pastatų kompleksas, Estijos Pizos bokštu vadinamas pakrypęs pastatas, kuriame įsikūręs meno muziejus ir pasivaikščiojimas Emajegi upės pakrante…

Mokinius ekskursijoje lydėjo 7i ir 7k klasės vadovės Ingrida ir Regina, fizinio lavinimo mokytojas Saulius ir mokytoja iš Ukrainos, Marina.

Taip pat skaitykite

Kvietimas