Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Edukacija Šiaulių kultūros centre „Molio ir stiklo bičiulystė“

Edukacija Šiaulių kultūros centre „Molio ir stiklo bičiulystė“

Kovo mėnesį nemaža dalis 5-8 klasių mokinių dalyvavo Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro organizuotame konkurse ir gamino inkilus paukščiams. Pasibaigus konkursui Medelyno progimnazija buvo apdovanota edukacija kaip daugiausiai inkilų pagaminusi mokykla. Pasirinktos edukacijos teko palaukti, nes ji labai populiari mokinių tarpe ir laisvų vietų ilgokai nebuvo. Jau sudalyvavę užsiėmime, supratome, kad laukti buvo verta. Šaunios kultūros centro edukatorės pirmiausiai supažindino su keramikos atsiradimo istorija, lipdymo technika, dekoravimo raštais. Išklausę teorinę dalį pasitelkėme savo meninius gebėjimus ir kibome į kūrybinį procesą.  Edukacijos metu nusilipdėme lėkštutę, ją dekoravome nugludinto, smulkinto stiklo gabalėliais. Po kelių dienų darbai pateko į degimo krosnį, stiklo gabalėliai išsilydė, padengė molines lėkštutes ir virto įvairiais raštais. Mokyklą darbai pasiekė po geros savaitės, nekantriai laukėme rezultatų. Buvome nustebę, kad galutiniai darbai labai pasikeitė nuo pirminio varianto, buvo daug netikėtumo, nuostabos. Edukacijos „kabliukas“ ir intriga turbūt ir buvo tas netikėtumo, paslapties momentas –  kas gausis. O kas gavosi – galite įvertinti ir jūs visi.

 

SKU mokytoja Vilma Vaitekutienė

Taip pat skaitykite

Projekto „Mes rūšiuojam“ 2022-2023 m. rezultatai

Šio projekto siekis, atkreipti dėmesį į aplinkos apsaugos problemas, efektyviai organizuoti elektros ir elektroninės įrangos, …