Pagrindinis / Pasiekimai / Mokyklos vykdomi projektai / Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM)

Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM)

Lietuvos meno kūrėjų asociacija (PROJEKTO VYKDYTOJAS)

Viešoji įstaiga „NAUJASIS ŽIDINYS – AIDAI“ (PROJEKTO PARTNERIS)

„Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM)“, projekto kodas VP1-2.2-ŠMM-10_V-02-005, pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros programos 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP1-2.2-ŠMM-10-V priemonę, Mokyklos Nr. 403

Projekto esmė – Mokykla Lietuvoje nemažu mastu atskirta nuo kultūrinės visuomenės, į ją veržiasi masinės pramogos. Mokyklų kultūrinis lygis gerokai skiriasi, todėl neįgyvendinamas darnios plėtros siekis. Norint įveikti mokyklų bendruomenių (8-12 klasių mokinių) atskirtį nuo kultūros proceso, be kūrybiškumo skatinimo plačiausia prasme, reikia siekti kultūrinio sąmoningumo gilinimo, suvokimo, kad kultūra apima meną, istorijos, politikos tapatybės refleksiją, ugdo atsakingą pilietiškumą. Projektas AKIM siūlo spręsti šią problemą aukštąją kultūrą sistemingai ir nuosekliai atvedant į Lietuvos mokyklas. Tikslingas „srautinis“ kultūros lyderių ir kultūros žurnalų atėjimas į šalies mokyklas bus naudingas ir mokyklų bendruomenėms, ir meno kūrėjams. Į dialogą su mokykla įtrauksime tikruosius kultūros lyderius (menininkus – nacionalinių ir kt. premijų laureatus, aukščiausio lygio kultūros žurnalus), taip užtikrinant ryšių tarp centro ir provincijos, aukštosios kultūros ir mokyklų bendruomenių mezgimą. Projektas AKIM – inovatyvus ir nestandartinis problemos sprendimas nacionaliniu lygmeniu. Virtualaus komunikavimo internetu epochoje tiesiogiai pabendrauti su žymiu menininku ar kultūros veikėju tampa dar vertingesne patirtimi. Šiais kontakto nutolimo laikais, kai žmones pažįstame tik per televiziją, internetą, asmeninis kontaktas ir tiesioginis bendravimas daro didelį įspūdį. Po mokyklas pasklidęs intelektualinis potencialas atvers platesnį kultūrinį akiratį ir skatins įsitraukti į kultūros procesą.

Projekto veikla – Kultūros žurnalų dalinis rengimas ir spauda bei pristatymas mokykloms poveikles 1.3.1.2.  Žurnalo „Naujasis Židinys – Aidai“ dalinis rengimas ir spauda (fizinis veiklos įgyvendinimo rodiklis – 9.600 žurnalų) ir 1.3.1.9. Žurnalo „Knygų Aidai“ dalinis rengimas ir spauda (fizinis veiklos įgyvendinimo rodiklis – 4.800 žurnalų), kurie bus pristatomi pristatyta į Lietuvos pagrindines, vidurines mokyklas, gimnazijas ir kt. mokyklas, dalyvaujančias projekte. Tokia sisteminga intelektualinių tekstų ir kultūrinio diskurso „injekcija“ mokykloms sudaro sąlygas aukštąją kultūrą priartinti prie masinio švietimo.

„Neformaliojo švietimo paslaugų plėtra“,
kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis
Projekto tikslai: užtikrinti kultūros tekstų prieinamumą mokyklų bendruomenėms
Bendra projekto vertė – 222 048,00 Lt
Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia – 2011 m. spalis, pabaiga – 2013-12-14
Projekto tikslinė grupė – Lietuvos mokyklų moksleiviai ir mokytojai

Mokyklų, dalyvaujančių projekte „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM)“ Sąrašas
________________________________________________________________________________________
Teorinė pamoka su Muzike Judita Leitaite. Pamoka vyko 2012-09-18

Teorinė pamoka su Teatro meno kūrėju Juozu Bindoku („Ekskursija į Šiaulių dramos teatrą“). Pamoka vyko  2012-10-08
Teorinė pamoka su Architekte Ona Urbšyte. Pamoka vyko 2012-10-26

Teorinė pamoka su Fotomenininku Ričardau Dailide. Pamoka vyko 2012-11-07

Teorinė pamoka su Dailininke Raimonda Jatkevičiūte. Pamoka vyk0 2012-11-08

Teorinė pamoka su Rašytoju Korneliju Plateliu. Pamoka vyko  2012-11-21

Teorinė pamoka su Tautodailininke Laima Kelmeliene.

„MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“

Projekto kompleksinės veiklos analizuos vaikų portretus keliais aspektais: fizinio (aktyvumas, sveika mityba, veiklos ir poilsio …