Medelyno progimnazijoje pirmą kartą surengtos „Augalų mainytuvės“, kurios sulaukė didelio bendruomenės susidomėjimo. Renginį organizavo pradinių klasių mokytojai, siekdami paskatinti vaikus domėtis augalais, gamta, atsakingu požiūriu į aplinką. Į mokyklą „Augalų mainytuvių“ dalyviai atsinešė savo namuose išaugintų augalų – gėlių, pomidorų, agurkų, žirnių daigų, sukulentų, prieskoninių žolelių. Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo ne tik mokiniai, bet ir tėveliai, mokytojai. „Augalų mainytuvių“ dalyviai ne tik keitėsi augalais, bet ir dalinosi jų priežiūros patarimais, pasakojo, kaip augalus augino, kokiomis sąlygomis jie geriausiai auga, žydi. Renginio metu vyravo jauki ir draugiška atmosfera. Mokiniai smalsiai apžiūrinėjo vieni kitų atsineštus augalus, bendravo, mokėsi naujų dalykų ir džiaugėsi galėdami parsinešti namo naują žaliąjį draugą. Daugelis vaikų pripažino, kad tai buvo ne tik smagi, bet ir naudinga patirtis.
Džiaugiamės aktyviu progimnazijos bendruomenės įsitraukimu ir bendradarbiavimu. Tokios veiklos ugdo atsakomybę, kūrybiškumą, skatina bendravimą ir meilę gamtai. Sėkmingai pavykusios pirmosios „Augalų mainytuvės“, tikimės, taps gražia mokyklos tradicija, kuri kasmet suburs vis daugiau augalų mylėtojų.
Šiaulių Medelyno Progimnazija Čia pradedame siekti aukštumų…