Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Atvira pamoka apie ką svajoja 7 milijardai?

Atvira pamoka apie ką svajoja 7 milijardai?

Šiaulių Medelyno progimnazijos 5m klasės mokiniai iškart suprato, kad tas skaičius – tai visi mūsų planetos žmonės. Kai kas net patikslino, kad mūsų čia jau net ne 7, o 8 milijardai. Svajones vardinti taip pat sekėsi neblogai:

• būti sveikais ir laimingais,
  • turėti daug pinigų,
  • tapti nemirtingais,
  • apkeliauti pasaulį.

Bet atspėti, ką turėjo galvoje į atvirą integruotą gamtos ir vokiečių-anglų kalbų pamoką pakvietusios mokytojos, pavyko tik peržiūrėjus trumpą vaizdo įrašą.

Aišku, kad visi mes norime turėti saugius ir švarius namus, mūsų planetą Žemę. Su gamtos pažinimo mokytoja aptarę aplinkosaugos problemas, vokiečių kalbos dar nesimokantys mokiniai, skaitė apie balandžio mėnesį švenčiamą Žemės dieną anglų kalba. Po to perskaitytą tekstą lygino su vokišku, ieškojo ir rado žodžių panašumų. Pamokos pradžioje buvę skeptiški dėl anglų ir vokiečių kalbų panašumo, atlikę užduotį porose, įsitikino, kad visgi šios kalbos yra panašios ir viena kitai gali būti puiki pagalba mokantis.

Atvirą integruotą pamoką vedė gamtos pažinimo mokytoja Erika Valienė, vokiečių kalbos mokytoja Ingrida Zibulskienė ir anglų kalbos mokytoja Monika Bartaševičiūtė-Grudžinskienė .

Mūsų mokykloje svečiavosi ir šią pamoką stebėjo viešnios iš Kauno Valdorfo gimnazijos: vokiečių kalbos mokytoja Ieva Lydeikytė- Milaknienė bei informacinių technologijų bei geografijos mokytoja Daiva Vaišnorienė. Po integruotos pamokos progimnazijos pedagogus viešnios pakvietė popietę praleisti drauge. Susitikimo metu pristatė savo pagal Valdorfo metodiką veikiančią netradicinio ugdymo mokyklą. Taip pat vyko pokalbis – diskusija apie medijas, jų įtaką vaikų ir paauglių sveikatai. Mokytoja D.Vaišnorienė supažindino su naujausiais šioje srityje atliktais tyrimais, pristatė ekranų daromą neigiamą įtaką fizinei ir psichinei sveikatai. Pedagogai svarstė ir pasikeitė idėjomis, ką reikėtų daryti, kad situacija šiuo klausimu keistųsi į gera.

VDM akcija “DAROM!”

Atšilus orams vis dažniau su VDM vaikučiais išeiname į lauką. Pastebėjome ,kad mokyklos   stadione labai …