Pagrindinis / Mokyklos naujienos / Apsilankymas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje.
Visite d'élève lituanien francophone du détachement composé de 4 Mirage 2000-5 de l'escadron de chasse 1/2 "Cigognes" de la base aérienne 116 de Luxeuil à Šiauliai (Lituanie) présent dans le cadre de la mission de police du ciel de l’OTAN baptisée enhanced Air Policing (eAP),

Apsilankymas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje.

Netradicinė Frankofonijos mėnesio pradžia – išskirtinis apsilankymas Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje. Šiaulių miesto mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, vasario 29 d. lankėsi aviacijos bazėje, kur susitiko su NATO oro policijos misiją vykdančiais Prancūzijos kariais. Vizito metu apžiūrėjome bazėje esančią įrangą, ekipuotę, susipažinome su pilotų, mechanikų, ugniagesių atliekamais darbais ir funkcijomis. Iš pirmų lūpų išgirdome įdomių faktų apie naikintuvus, jų techninę sandarą ir specifiką, stebėjome besileidžiančius naikintuvus. Nors oras buvo žvarbus, tačiau dvi valandos praleistos bazėje prabėgo nepastebimai. Visos viešnagės metu bendravome prancūziškai – tobulinome komunikavimo, pažinimo kompetencijas, o betarpiškas išskirtinių profesijų pristatymas leido integruoti ir ugdymą karjerai.

Nuoširdžiai dėkojame Prancūzijos ambasadai Lietuvoje už suteiktą galimybę apsilankyti aviacijos bazėje ir už be galo šiltą priėmimą –  prancūzų kariams. Tikiu, jog ši pažintis ir apsilankymas didins mokinių motyvaciją mokytis prancūzų kalbos, stiprins pilietiškumo ir demokratines vertybes.

Prancūzų kalbos mokytoja Vilma Vaitekutienė

Pradinių klasių mokinių šventė Mamytėms

Balandžio 30 d. 17.00 val. praūžė Medelyno progimnazijos mokytojų: Eglės, Kristinos, Linos ir Edmantės suorganizuota …