Ankstyvojo profesinio orientavimo programa ,,OPA“

Lapkričio 17 – gruodžio 14 d. 2 – 4 klasių mokiniai dalyvavo ankstyvojo profesinio orientavimo programos ,,OPA“ užsiėmimuose, kurie vyko profesinio rengimo centro technologijų, buitinių paslaugų, statybos, mechanikos, prekybos ir verslo skyriuose. Pradinukus sudomino pačios įvairiausios edukacijos.
Mokiniai susipažino su staliaus profesija, apžiūrėjo medžio apdirbimo įrenginius, sužinojo kaip gaminami nesudėtingi daiktai iš medžio. Iš kaladėlių statė aukščiausią bokštą, dėliojo skaičius.
Susipažino su virėjo, konditerio profesijomis. Sužinojo kaip puošti šventinį stalą, kokius produktus galima derinti. Gamino vieno kąsnio sumuštinius.
Edukacijoje „Sekretoriaus ABC“ ne tik išbandė sekretoriaus profesijai būdingus darbus, bet ir sužinojo, kad Afrikoje yra paukštis, kuris vadinamas šios profesijos vardu – sekretorius.
„Viskas apie kompiuterį“ – mokiniai susipažino su kompiuterio sudedamosiomis dalimis, mokėsi sukurti virtualų kompiuterį.

Užsiėmime ,,Jaunasis inžinierius“ susipažino su santechnikos ir elektros inžinierių profesijomis. Su tikrais įrankiais pjaustė vamzdžius, juos sujungė į vientisą vandens sistemą, kurios vamzdžiais galėjo bėgti vanduo.

Edukacijoje „Mokomės tapetuoti“ vaikai mokėsi naudotis kampainiu, matuoti, nupjauti reikiamo ilgio tapeto juostą, klijuoti sieną tapetais. Savo pirmuosius įgūdžius žada panaudoti namuose.
Buitinių paslaugų skyriuje siuvo paslapčių maišelius. Jų dekoravimui naudojo įvairias medžiagas. Visus pradžiugino gražūs, spalvingi darbeliai.

Užsiėmime ,,Aksesuarų gamyba iš įvairių medžiagų“ mokiniai susipažino su audinio rūšimi – organza ir iš jo siuvo papuošalą. Vaikams labai patiko, siuvo noriai ir kruopščiai. Džiaugėsi, kad pačių pasigaminta sagė bus puiki kalėdinė dovana.
Pradinukai turėjo galimybę bendrauti ir bendradarbiauti, patirti atradimo ir pažinimo džiaugsmą.

Mokytoja Laimutė Račkauskienė

Integruotas pilietinės iniciatyvos projektas „Sausio 13-osios detektyvas“

Š. m. sausio 10-13 d. 7m klasės mokiniai kartu su lietuvių k. mokytoja M. Domeikiene …