AKCIJA „SAVAITĖ BE PATYČIŲ“ TURĖTŲ TĘSTIS VISUS METUS

Viena didžiausių šių laikų paauglių problemų – patyčios. Vieniems – tai įprasta ir normalu, kitiems, iš kurių šaipomasi, gyvenimas tampa nepakenčiamas. Kaip išeities iš susidariusios situacijos jie kartais griebiasi net savižudybės. Paplitęs smurtavimas tarp vaikų inspiravo šalyje akciją ,,Savaitė be patyčių“. Visą savaitę mokyklose buvo skatinami draugiški tarpusavio santykiai, pagarba, tolerancija vieni kitiems. Į akciją buvo įtraukti mokiniai, jų tėvai, mokytojai, socialiniai partneriai.

Šiauliuose taip pat vyko šios akcijos renginiai. Visą savaitę mokyklose Šiaulių miesto nepilnamečių reikalų specialistai skaitė paskaitas apie patyčias, jų pasekmes ir kartu su mokiniais ieškojo sprendimo būdų patyčioms išvengti, aptarė, kaip būtų galima padėti skriaudžiamiesiems, kokiomis priemonėmis sutramdyti skriaudikus. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su atsakomybe už smurto prieš kitą asmenį naudojimą. Įvairiais renginiais mokiniai buvo skatinami draugauti ir telktis  bendrai kovai su smurto  apraiškomis.

Štai Medelyno pagrindinėje mokykloje kovo 21-25 dienomis buvo organizuotas  projektas „Minties skrydis“, kurio metu vaikai baltais paukščiais, nešančiais gražią mintį apie draugystę, toleranciją, gėrį, pagalbą vienas kitam, papuošė mokyklos fojė.  Projekto „Draugystės spalvos“ metu mokiniai savo pasiryžimą laikytis mokyklos taisyklių, būti draugiškais patvirtino savo delniukų, simbolizuojančių jų parašus, kompozicija ant klasės durų, o kitu projekto simboliu – pėdutėmis – išreiškė ėjimą gėrio ir draugystės keliu. Taip pat mokykloje vyko estafetė „Draugaujame sportuodami“, draugiškos krepšinio varžybos, į kurias buvo pakviesti draugai iš Vijolių  bei „Juventos“ pagrindinių mokyklų.

Renginių metu moksleivius džiugino policijos bičiulis Amsis bei Šiaulių AVPK Patrulių rinktinės kinologų būrio vadas A. Petrošius su nepailstančiu vokiečių aviganių šuneliu, kurie pademonstravo  tarnybinio šuns dresūros programą.

Apibendrindami prevencinę akciją, mokiniai padarė išvadą, jog tokia akcija turėtų trukti ne vieną savaitę, o nuolat.

Akcijos metu mokiniai nuo vagystės galėjo pažymėti savo mobilaus ryšio telefonus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.