Pagrindinis / Mokyklos metraštis / Nacionalinis diktantas

Nacionalinis diktantas

Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis jo tikslas – paskatinti žmones didžiuotis lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.

Diktanto dieną (02.28) mokiniai, mokytojai ir tėvai rinkosi į bibliotekos skaityklą rašyti nacionalinio diktanto, rašytojos Birutės Jonuškaitės tekstą „Milinė“. Dvidešimt vienas dalyvis 40 min. rašė per  LRT transliuojamą diktantą.

Pirmadienį, kovo 2 dieną, bus paskelbtas oficialus diktanto tekstas. Parašyti darbai bus tikrinami kovo viduryje. Konkurso dalyviai varžėsi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Jo finalas numatytas balandžio 4 dieną.

RESPUBLIKINĖ MAŽOJI LIETUVIŲ KALBOS OLIMPIADA

2024 m. kovo 20 d. Medelyno progimnazijoje vyko tradicinė respublikinė mažoji lietuvių kalbos olimpiada. Olimpiados …