8b klasės mokinės Daina ir Aistė susipažino su drabužių dizainerės profesija studijoje „Happy me“

Š. m. kovo 26 d. Medelyno progimnazijos 8b klasės mokinės, Daina Zalogaitė ir Aistė Šarkutė, dalyvavo patyriminiame profesiniame veiklinime, „Happy me“ studijoje ir susipažino su drabužių dizainerės profesija. Šią profesiją pristatė studijos įkūrėja Kristina Rimšienė.

Daina ir Aistė susipažino su drabužių dizainerės profesijos privalumais: auga žinomumas apie tave, žmonės nešioja tavo sukurtus drabužius, lankstus darbo grafikas. Šios profesijos trūkumai: tenka dirbti viršvalandžius, įnoringi klientai.

Šio patyriminio veiklinimo metu mergaitės sužinojo dalykus, kurie susiję su šia profesija: reikalingi siuvimo, sukirpimo, rūbų modeliavimo žinios, gebėjimas atrinkti geras bei kokybiškas medžiagas, siūlius, rūpintis visomis išlaidomis.

Daina Zalogaitės atsiliepimas: „Susipažinimas su šia profesija man atskleidė, kaip iš tikrųjų yra organizuojamas šios profesijos darbas. Sužinojau, kad šį darbą jungia: sukirpimas, siuvimas, siuvinėjimas…tai buvo tikrai labai įdomu! Šios profesijos atstovui yra reikalingos šios savybės: užsispyrimas, motyvacija, komunikabilumas, lankstumas.“

Dainos Zalogaitės fantastinė svajonių mintis apie šią profesiją: „Jei aš būčiau drabužių dizainerė – tai būčiau darbšti, atsakinga, meniška. Būdama šios profesijos atstovė būčiau naudinga mados pasauliui su naujais, dar neregėto stiliaus drabužiais. Jei turėčiau herojišką galią pakeisti pasaulį, tai pirmiausia pakeisčiau, tai, kad niekam niekada nebetrūkų maisto ir vandens, o antra – aprangos, drabužių, avalynės.“

Šis patyriminis veiklinimas, kitaip vadinamas „šešėliavimu“, padeda mokiniams susipažinti su juos dominančia profesija iš arčiau bei suprasti, ar ateityje tai bus kaip tikslo siekimas.

 

      

Taip pat skaitykite

Mūsų mokykla – „Erasmus+“ projekto partneris

Šiaulių miesto savivaldybės administracija, kartu su miesto bendrojo ugdymo mokyklomis, parengė „Erasmus+“ programos projekto „Ugdymo …