5-8 klasių gamtos mokslų – biologijos olimpiados I turas

Kovo 5 dieną  Medelyno progimnazijos jaunieji 5-8 klasių gamtos mokslų – biologijos olimpiados I turo dalyviai sukauptas žinias taikė spręsdami testus ir atsakydami į iliustruotų užduočių klausimus. Olimpiadoje dalyvavo 28 mokiniai. Užduotys buvo pačios įvairiausios ir kažkiek netikėtos.

5-okams reikėjo prisiminti iš kokių dujų susideda oras, koks vanduo vandenvietėje imamas geriamajam vandeniui ruošti, kurie paukščiai pasilieka žiemoti Lietuvoje, kuria liga galima susirgti įsisiurbus erkei, mokėti perskaityti ant daiktų pakuočių randamus ženklus.

6-okams teko prisiminti žuvų, paukščių ir žinduolių bendrus požymius, kuris gyvūnas turi  8 kojas, atpažinti dailininko nupieštus gyvūnus, pavadinti nufotografuotus medžius.

7 / 8-okams reikėjo nurodyti, kaip teisingai klasifikuojami gyvi organizmai, pagal pateiktą iliustraciją užrašyti mitybos grandinę iš keturių organizmų, prisiminti ląstelės sandarą, augalinės ir gyvūninės ląstelės skirtumus, atpažinti ir sugrupuoti šiltakraujus ir šaltakraujus organizmus, atsakyti į kitas užduotis iš kvėpavimo, sveikatos temų.

Džiaugiamės visų mokinių noru dalyvauti olimpiadoje ir sukauptas žinias pritaikyti netradicinėse situacijose.

Daugiausia olimpiados taškų surinko:

1. Simona Didaronkutė, 7a klasė
  2. Gytė Labanauskaitė, 8b klasė
  3. Kamilė Žalytė, 7a klasė
  4. Karolis Karalevičius, 5i klasė
  5. Goda Linkutė, 5b klasė
  6. Adrija Padaigaitė, 5b klasė
  7. Adomas Žentikas, 5m klasė
  8. Ina Banelytė, 6k klasė.

Sveikiname visus ir kiekvieną olimpiados dalyvį.

Informaciją parengė mokytojos:

Stefanija Bagdonaitė, Nijolė Budraitienė, Erika Valienė

PROFESINIO ORIENTAVIMO KONSULTANTAI DALYVAVO ERASMUS+ PROJEKTE PRANCŪZIJOJE

2020 m. vasario 23 – 29 d. Šiaulių miesto progimnazijų ir gimnazijų profesinio orientavimo konsultantai: …