Pagrindinis / Mokyklos naujienos / 4c klasės mokiniai 2015-09-15 dieną lankėsi Šiaulių apygardos administraciniame teisme

4c klasės mokiniai 2015-09-15 dieną lankėsi  Šiaulių apygardos administraciniame teisme, kur vyko užsiėmimas „Teismo veikla – taisyklių taikymas“. Mokiniai dar klasėje aptarė, kokių taisyklių privalu laikytis progimnazijoje, klasėje, namuose, sukūrė klasės taisyklių knygą.

Užsiėmimas vyko neįprastoje aplinkoje – teismo salėje. Vaikai susipažino su teisme dirbančių žmonių veikla, diskutavo apie taisyklių reikalingumą kasdieninėje buityje, viešosiose erdvėse.

Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėjo padėjėja Daiva Domeikienė  papasakojo apie taisykles, taikomas namuose, teismuose, Europos Sąjungos institucijose, apie tai, ką veikia teismai, kaip vyksta teismo posėdžiai, pristatė pagrindiniame šalies įstatyme Konstitucijoje nustatytas vaiko teises ir pareigas. Mokinius pasveikino ir į klausimus atsakė Šiaulių apygardos administracinio teismo teisėjas Žanas Kubeckas ir įteikė taisyklių rinkinį, kuris sudarytas atsižvelgiant į mokinių išsakytas mintis, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vaiko teisių apsaugos pagrindų , Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymais.

Vaikai grįžo į gimnaziją pilni įspūdžių, nešini klasės taisyklėmis ir dovanotais rašikliais su teismo atributika.

Norėčiau padėkoti 4c klasės mokinio Gražvydo mamai  Daivai Domeikienei, jos kolegoms už įdomų užsiėmimą. Taip pat dėkoju 4c klasės mokinio Kristupo tėveliams Stasiui ir Linai Dikšams už išskirtinę taisyklių rinkinio gamybą.

4c klasės mokytoja Snieguolė Gedminienė

Progimnazijos bendruomenė dalyvavo nacionaliniame miškasodyje

Ankstyvą balandžio 20 d. rytą progimnazijos bendruomenės nariai susirinko kilniam tikslui – dalyvavo didžiausioje Valstybinių …