2b klasės mokiniai aplankė Dailės galerijoje atidarytą metinę Šiaulių krašto tautodailės parodą K.Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti

2B klasė. Viskas prasideda nuo amato. „ Ne vienas puikus menininkas yra pasakęs, kad be amato ir dailė – tik sapnas. Be amato neįmanoma daryti kokybiško meno”. Tai Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininko žodžiai.

Antrokėliai nutarė iš arčiau susipažinti su tautos menu, juk Dailės galerijoje atidaryta metinė Šiaulių krašto tautodailės paroda K.Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms paminėti. Dalyvauja per 300 autorių, eksponuojama apie 1500 darbų.

Ketvirtadienį mokinukai išskubėjo į Dailės galeriją. Prie kiekvieno eksponato džiūgavome, gėrėjomės ir stebėjomės liaudies meno subtilumu, originalumu, autentiškumu. Ypač patiko keramikos, kalvystės darbai, nėriniai, veltiniai, floristikos paveikslai, karpiniai, tautinės juostos. Vaikų žodžiais – patiko viskas. Pamatėme daug liaudies meno stebuklų, patyrėme daug džiaugsmo, pasisėmėme patirties.

Su estetiniu ugdymu susijusi viena situacija, kuri įvyko su ankstesnės laidos ketvirtokais. Per klasės valandėlę buvo svarstoma, kaip tinka rengtis mokinukui, nes tarp vaikų ėmė skraidyti kritikos strėlės: „Kokia suknelė, kokie bateliai”. Pasiūlymų buvo įvairių. Priėjome išvadą: svarbiausia, kad rūbeliai būtų švarūs ir tvarkingi. Tačiau Petriukui atrodė kitaip:

– O man mergaitės gražiausios – nuogos.

Mergaitės apstulbo: „ Nu kažkoks nenormalus…”

Petriukas linksmai juokėsi. Apie viską jis turi savo nuomonę.

 

Taip pat skaitykite

JAUNASIS OLIMPIETIS 2020

2020 m. sausio 15 d. 0 – 4 klasių moksleiviai dalyvavo sporto projekte „JUNIOR OLYMPIC …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.