1b ir 3b klasių pažintinė ekskursija į Šiaulių centrinį paštą

Kovo 8 d. 1b ir 3b klasių mokiniai, lydimi mokytojų Vidos ir Teklės, vyko į pažintinę ekskursiją – Šiaulių centrinį paštą. Ekskursija prasidėjo pašto pagrindinėje salėje. Centrinio pašto viršininkė Laima pasakojo, kaip ir kur išmetami laiškai. Po to vaikai pakilo į antrąjį aukštą – spaudos pristatymo skyrių. Šiame skyriuje buvo rodomi laiškai, pasakojama apie laiškų štampavimo mašiną. Darbuotoja kalbėjo, kaip siunčiami laiškai skirstomi į įvairius punktus – teritorijas. Kiekvienas laiškininkas turi savo teritoriją – rajoną ir išnešioja laiškus į savo rajoną. Iš centrinio pašto viršininkės pasakojimo sužinojo, kad pašto siuntos yra gaunamos atskiruose maišuose. Siuntos skirstomos pagal priklijuotą kodą. Pašte diegiama naujovė – siuntos registruojamos kompiuteriu ir nukreipiamos į rajonus, po to yra išrūšiuojamos, sudedamos į dėžes ar maišus ir išvežamos į rajonus.

Įdomiai apie savo profesiją kalbėjo paštininkas Žygimantas. Jis keliauja su dideliu ir pilnu laikraščių bei laiškų krepšiu. Kiekvieną dieną paštininkas Žygimantas su tokiu sunkiu krepšiu nukeliauja keletą kilometrų. Vadinasi, šis darbas yra sunkus. Vaikai domėjosi paštininko darbu, todėl uždavė Žygimantui klausimų. Centrinio pašto viršininkė Laima sakė, kad yra ir laiškininkas – vairuotojas, kuris vežioja laiškus ir siuntas. Ekskursijos pabaigoje vaikai buvo apdovanoti atvirutėmis , vaizduojančiomis paštą. Ši pažintinė ekskursija vaikams labai patiko.

1 b klasės mokytoja Vida

Taip pat skaitykite

Tarptautinė žodžio „ačiū“ diena

Sausio 11 d. švenčiama Tarptautinė žodžio „ačiū“ diena. Pagal nerašytą šventės tradiciją, šią dieną draugams …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.